صندوق توسعه ملی

تاریخ: 01 اردیبهشت 1397
در جلسه هم اندیشی مدیران ارشد دولت با حضور رئیس جمهور مطرح شد

سهم صندوق توسعه ملی در ایجاد اشتغال طی سال جاری

 به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی؛ صبح امروز حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی  در نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید، که با حضور اعضای هیأت دولت و مدیران و معاونان دستگاه‌های اجرایی در سالن اجلاس سران برگزار شد در قسمتی از سخنرانی خود با بیان اینکه تصمیم دولت بر این است که امسال در زمینه ایجاد اشتغال تحرک خوبی بوجود آوریم، گفت: برای این منظور تبصره 19 بسیار مهم است و از سازمان برنامه و بودجه می خواهم که آیین نامه اجرایی آن را همین هفته آماده کند و به دولت بیاورد تا تصویب شود. مهم است که بر اساس تبصره 19 بانکها، صندوق و پولی که سازمان برنامه در اختیار دارد، در کنار هم قرار گیرد و ما بتوانیم یک تحولی در زمینه اشتغال بوجود آوریم.

 در ادامه این نشست نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز با اشاره به برنامه های دولت در خصوص ایجاد یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی گفت: دولت 73 هزار و 400 میلیارد تومان از منابع خود ، منابع بانکی ، صندوق توسعه ملی برای اشتغال در سال جاری در نظر گرفته است.

عضو هیأت امنای صندوق توسعه ملی در ادامه افزود: برنامه های دولت برای اشتغال در 6 حوزه مسکن ، حمل و نقل ، گردشگری ، کشاورزی ، صنعت و سیاست های اشتغال در نظر گرفته شده  است که در هر حوزه دو برنامه طراحی شده است و  در مجموع 12 برنامه خواهد بود .


وی با تاکید بر اینکه دولت قصد دارد برخی از طرح های عمرانی را با مشارکت بخش غیر دولتی به اتمام برساند اظهار داشت: دولت در سال جاری برای طرح های عمرانی 70 هزار میلیارد تومان از محل منابع دولتی ، منابع بانکی و صندوق توسعه ملی در نظر گرفته و به صورت یک مدل عمومی - خصوصی آن را اجرا خواهد کرد .