دات نت نیوک
جمعه، 30 فروردین 1398
پژوهش
چهارشنبه 25 تیر 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3951
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر

صندوق توسعه ملی؛ فرصت ها و چالش های پیش رو برای کمک به توسعه پایدار کشور

مقاله "صندوق توسعه ملی؛ فرصت ها و چالش های پیش رو برای کمک به توسعه پایدار کشور(تحلیل به وسیله ماتریس های SWOT و QSPM ) توسط سجاد ولدی کارشناس ارشد MBA انجام پذیرفته است. 

چكيده:
هر چند مدت زمان زیادی از تأسیس و آغاز به کار صندوق توسعه ملی بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و همت دولت و مجلس برنامه پنجم توسعه نمی گذرد، اما در همین مدت کوتاه فعالیت‌های مهمی برای رشد و توسعه و شکوفایی اقتصاد ملی در این صندوق صورت گرفته است.
صندوق توسعه ملی با هدف تبديل بخشي از عوايد ناشي از فروش نفت و گاز و ميعانات گازي و فرآورده‌هاي نفتي به ثروتهاي ماندگار، مولد و سرمايه‌هاي زاينده اقتصادي و نيز حفظ سهم نسلهاي آينده از منابع نفت و گاز و فرآورده‌هاي نفتي تشكيل شده است و دارای هیئت امنا، هیأت عامل، اساسنامه، نظام‌نامه و ارکان مشخصی  بوده و منابع آن برای حمایت از بخش خصوصی و عمومی غیردولتی تخصیص می یابد.
در این مقاله به طور خلاصه به بررسی برخی از مهمترین فرصت ها و چالش های پیش روی فعالیت این صندوق با در نظر گرفتن Cost Benefit برنامه های عملیاتی آن برای ارتقای منافع ملی و تثبیت اقتصادی ، همچنین استفاده از ماتریس SWOT میپردازیم.

کلید واژه: صندوق توسعه ملی ، توسعه پایدار، چالش و فرصت


دریافت نسخه PDF مقاله

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: