جمعه 27 مرداد 1396
معرفی کتاب های تخصصی
  
به قلم یک بانکدار
نویسنده:  محمد ربیع‌زاده
مترجم:  -
ناشر:  انتشارات عصر نوین
سال انتشار:  1392

کتاب «به قلم یک بانکدار» دربرگیرنده مجموعه مقاله‌های محمد ربیع‌زاده توسط انتشارات عصر نوین منتشر شد.

22 مقاله محمد ربیع‌زاده، فعال حوزه بانکداری که در حال حاضر عهده‌دار مدیریت امور پیگیری وصول مطالبات صندوق توسعه ملی است، در کتاب «به قلم یک بانکدار» گردآوری شده است.

ربیع‌زاده در مقدمه این کتاب آورده است: «بانکداری کاری سخت و طاقت‌فرساست. امروزه فن‌آوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک و دنیای رویایی اینترنت به یاری بانکداران آمده اما از آنجا که ذات بانکداری با ریسک و انواع خطرات و در ارتباط با همه اقشار جامعه و انواع بازارها گره خورده، همچنان دشواری این شغل ملموس است. این سختی و فشار سنگین بر جسم و روح کارکنان بانک باعث نشده که در میان آنان هنرمندانی در عرصه‌های مختلف اعم از هنر نمایش، شعر، داستان‌نویسی، نویسندگی، خوانندگی، نقاشی و ... حضور نداشته باشند.»

عناوین مقاله‌های گردآوری شده در این کتاب عبارت هستند از:

مشتری‌مداری در مسیر ارزش‌آفرینی؛ «رقابت قیمتی»، راحت و پر دردسر؛ بازار پول و پدیده‌ای شیطانی به نام «ربا»؛ حقیقت سود، ماهیت ربا؛ مطالبات معوق بانک‌ها، هزار راه نرفته؛ نظام ارشدیت و خط صلاحیت؛ ارز و تورم؛ بانکداری مجازی و موج چهارم؛ مسئولیت‌های متقابل در سازمان و مدیریت؛ حقوق مادران در افتتاح حساب بانکی برای فرزندان صغیر؛ تعادل میان کار و خانواده؛ ضرورت تحول در «صف» و «ستاد»؛ مقدمه‌ای بر مدیریت تعارض؛ کمال‌طلبی مدیران، واقع‌گرایی کارکنان؛ تواناسازی کارکنان در چشم‌انداز آموزشی سازمان‌ها؛ مشتری خوب؛ ابزار ریاست؛ عامل سوم مهمتر است؛ ترویج فرهنگ بانک خصوصی؛ سیمای فرهمندی محمدی؛ «مطالبات معوق» و «چه باید کرد؟»؛ و انگیزه سپرده‌گذاران.
 


بعدی ا قبلی تعداد بازدید:1878
  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5ارسال برای دوستان:
 


برای ارسال به چندین آدرس ایمیل، آنها را با کاما جدا نمایید.
Add from my address book
ارسال