شنبه¡ 28 فروردین 1400
بازتاب رسانه ها
آزاد‌‌‌ی‌ها و ناآزاد‌‌‌ي‌ها د‌‌‌ر مسئله توسعه و توسعه‌يافتگي
محمد‌‌‌ سعید‌‌‌ نوری نائینی د‌‌‌ر گفت وگو با «قانون» مطرح كرد‌‌‌:
آزاد‌‌‌ی‌ها و ناآزاد‌‌‌ي‌ها د‌‌‌ر مسئله توسعه و توسعه‌يافتگي
 د‌‌‌استان اقتصاد‌‌‌ ایرانی د‌‌‌استان غریبی است؛ د‌‌‌استان کشوری که از نظر د‌‌‌ارا بود‌‌‌ن مواهب  و منابع طبیعی یکی از بی نظیرترین کشورهای د‌&zwn...
صندوق توسعه ملی ایران با ذخیره 70 میلیارد دلاری نهم دنیا شد
صندوق بین المللی پول اعلام کرد صندوق توسعه ملی ایران 70 میلیارد دلار موجودی دارد و از نظر بزرگی در بین صندوق های ثروت های حاکمیتی در جهان رتبه نهم را به خود اختصاص داده است.
خبری که از پایه اشتباه بود/ بازی سیاسی با صندوق توسعه ملی
خبری در روزهای گذشته از زبان رییس صندوق توسعه ملی منتشر شد که امروز دستمایه ای برای بازی سیاسی منتقدان دولت شده است؛ بدون این که به این نکته توجه داشته باشند که این خبر از پایه اشتباه بوده و یا سخنان وی را به درستی خوانده باشند.
معوقات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی صفر شد
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: برخلاف بانک‌ها و حساب ذخیره ارزی، صندوق توسعه ملی هیچ مطالبه معوقی ندارد. ما یک ریال هم چه در بخش ریالی و چه در بخش ارزی مطالبات معوق نداریم.
منابع آزاد شده پس از توافق هسته‌ای را به کدام سو ببریم؟
برخی کارشناسان بر این عقیده‌اند که صندوق توسعه ملی می‌تواند یک مسیر خوب برای هدایت پول‌های آزاد شده و هزینه کردن آن در بخش‌های تولیدی باشد.
مطرح شدن این دو موضوع اصلاً مساله جدیدی نیست و حداقل در مورد بانک مرکزی سال های سال مورد توجه (و البته تنها مورد توجه!) بوده است اما حالا که تغییرات اساسی در بدنه اقتصاد کشور در حال شکل گیری است و با وجودی که این دو اقدام هر دو به سود آینده اقتصاد کش...
نروژ را سرلوحه خود کنیم !
کشوری 5 میلیون نفری با 800 میلیارد دلار ذخایر ارزی
نروژ را سرلوحه خود کنیم !
روزنامه شرق مورخ 28 مردادماه 94، ستون یادداشت صفحه اقتصادی خود را به مطلبی با عنوان "نروژ را سرلوحه خود کنیم" اختصاص داد. این یادداشت در ادامه از نظر علاقه مندان می گذرد.
مشاوران خارجی به صندوق توسعه می‌روند
گفت‌وگو با عضو هیات عامل صندوق توسعه
مشاوران خارجی به صندوق توسعه می‌روند
اگر بخواهیم، منابع به نحو ایده‌آلی مصرف شود، بهینه‌تر این است که در داخل مصرف نشود. ولی اما و اگرهای عملی زیادی در این مساله وجود دارد. این را سعید نوری نایینی می‌گوید که از معدود اقتصاددانان ایرانی است که تجربه سال‌ها مدیریت در یک نهاد جهانی (فائو) ...
معاون اقتصادی صندوق توسعه ملی در گفت وگو با میزان مطرح کرد
جزئیات موجودی حساب ذخیره ارزی در 11 سال گذشته
خبرگزاری میزان: عضو هیأت عامل و معاون اقتصادی صندوق توسعه ملی گفت: حساب ذخیره ارزی در سال 1380 تا سال 1391 بالغ بر 170 میلیارد دلار از محل در آمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت و گاز به این حساب واریز شده است.
صندوق، گزینه‌ای مناسب برای مدیریت منابع آزاد‌شده در اثر توافق هسته‌ای
یادداشتی با قلم دکتر محمدسعید نوری نایینی در هفته نامه "تجارت فردا" با موضوع نقش صندوق توسعه ملی در مدیریت منابع آزاد شده پس از تحریم، منتشر شده است. این یادداشت در ادامه از نظر علاقه‌مندان می گذرد.
صفحه 3 از 20ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها