شنبه¡ 28 فروردین 1400
خبرها و رویدادها

(آرشیو ماه فروردین 1393)

گردشگری در فهرست اولویت‌های تخصیص منابع صندوق توسعه ملی
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از قرارگیری گردشگری در فهرست اولویت‌های تخصیص منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.
مصوبه‌ای برای برداشت دولت از منابع صندوق دریافت نکرده‌ایم
صندوق توسعه ملی در پی درج اخباری با مضمون «برداشت غیرقانونی از منابع صندوق توسعه ملی» در برخی رسانه‌ها، اعلام کرد: تا کنون هیچ‌گونه مصوبه‌ای مبنی بر برداشت از منابع صندوق توسعه ملی توسط مراجع دولتی اعم از هیأت محترم وزیران و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی ...
موجودی فعلی صندوق توسعه ملی؛ تسهیلات ویژه صندوق برای مناطق محروم
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد: در حال حاضر 14.6 میلیارد دلار از منابع صندوق برای طرح‌های در دست اجرا مسدود شده و موجودی فعلی صندوق 22.2 میلیارد دلار است.
دولت هیچ مصوبه‌ای برای برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته‌ است
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسائل مطرح شده در برخی رسانه‌ها، گفت: دولت و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی هیچ مصوبه‌ای در خصوص برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته و اصرار دارد که به هیچ وجه از منابع صندوق در بودجه کشور استفاده نشود.
آشنایی با صندوق‌های ثروت ملی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس
صندوق‌های ثروت ملی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که شامل کشورهای بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارت متحده عربی است، بیش از 7/1 تریلیون دلار را مدیریت می‌کنند.
خودداری صندوق از اعطای وام به پروژه‌های کوچک؛ برقراری توازن منطقه‌ای در اعطای تسهیلات
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی از افزایش 9 میلیارد دلاری منابع صندوق طی چهار ماه گذشته خبر داد و گفت: سیاست جدید صندوق ناظر بر برقراری توازن منطقه‌ای، تمایز در اعطای تسهیلات مالی به مناطق محروم و مناطق توسعه‌یافته، تغییر رویکرد از اعطای وام به پروژه‌...
دولت تدبیر و امید اجازه از بین بردن منابع مالی صندوق توسعه ملی را نمی‌دهد
معاون نظارت راهبردی رییس‌جمهور گفت: دولت تدبیر و امید به هیچ وجه آمادگی و اجازه نفله کردن منابع مالی صندوق توسعه ملی را نخواهد داد.
راه‌اندازی تلفن گویای صندوق توسعه ملی
تلفن گویای صندوق توسعه ملی راه‌اندازی شد. بر این اساس، مخاطبان می‌توانند برای برقراری ارتباط با بخش‌های مختلف این صندوق با شماره تلفن گویای 42855000 تماس بگیرند.
تامین منابع مالی پیمانکاران ایرانی در ونزوئلا از محل منابع صندوق توسعه
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در دیدار با سفیر ونزوئلا، توسعه همکاری‌های ایران و ونزوئلا را راهبردی دانست و گفت: صندوق توسعه ملی در چارچوب اساسنامه خود می‌تواند منابع مالی مورد نیاز پیمانکاران ایرانی را در ونزوئلا انجام دهد که البته بخش نفت می‌تواند...
میزان اعتبار تزریق شده صندوق به اقتصاد ملی
دکتر سید صفدر حسینی اعلام کرد:
میزان اعتبار تزریق شده صندوق به اقتصاد ملی
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد: صندوق توسعه ملی در شرایط خاص سه سال اخیر کشور که با اعمال تحریم‌های ظالمانه، اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده بودند توانست با منابع عظیم در اختیار خود (حدود شصت میلیارد دلار دارایی) جایگزین مناسبی برای شرکت‌...