دات نت نیوک
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
یکشنبه 11 شهریور 1397
نظرات 0   بازدیدها: 761
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
رفع مشکلات بانکی برای تامین مالی طرح جایگزینی خودروهای سنگین تجاری
در نشست مشترک صندوق توسعه، ایدرو و بانک های عامل مطرح شد

رفع مشکلات بانکی برای تامین مالی طرح جایگزینی خودروهای سنگین تجاری

نشست مشترک صندوق توسعه ملی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و مدیران ارشد بانک های عامل در طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی نشست مشترک طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری کشور با حضور دکتر مرتضی شهیدزاده، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی، دکتر منصور معظمی، معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)  و مدیران ارشد بانک های عامل در این طرح برای هماهنگی بیشتر و  تسریع و رفع گره های اجرایی این طرح  بزرگ صبح امروز در صندوق توسعه ملی برگزار شد.

دکتر شهیدزاده، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی با اعلام اینکه همه طرف های درگیر در این طرح تلاش پیگیر داشته اند و کار فراتر و سریع تر از حالت عادی پیش رفته، گفت: باید ملاحظات نظام بانکی در این مهم مد نظر و مورد توجه باشد تا برنامه ها مطابق ضوابط و مقررات پیش رود. وی افزود همه ی تضمین های لازم تا مرحله ی ورود «سی کی دی» و سپس تبدیل قطعات به کامیون و تحویل آن به مشتری نهایی باید از سوی خودروساز ها و دولت اخذ شود.

منصور معظمی، معاون وزیر  و رییس هیات عامل ایدرو با اظهار امیدواری که این نشست آخرین جلسه باشد و در نوبت بعدی ماحصل عینی کار را ببینیم، اعلام کرد تا کنون 1.4 میلیارد یورو برای 35 هزار دستگاه خودرو تخصیص داده شده که 800 میلیون یورو برای 21 هزار دستگاه اعلام مسدودی نیز شده است.

مدیران ارشد بانک های عامل هم عمده ی مشکل موجود را عدم توانمندی خودروسازها در ضمانت و تامین وثیقه ی لازم برشمردند که مقرر شد این امکان به خودروسازها داده شود که وثایق خود را به صورت پارشیال  (چند بخشی) تامین کنند.

در طرح  بزرگ جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری کشور که بهمن ماه گذشته با حضور رئیس جمهوری کلید خورد، با تامین مالی صندوق توسعه ملی و مدیریت اجرایی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) عملیاتی می شود، قرار است 202 هزار و 500 دستگاه انواع اتوبوس، کامیون، کشنده، کامیونت و مینی بوس فرسوده ظرف مدت 3 سال اسقاط و با جایگزینی تولیدات استاندارد داخلی، ناوگان تجاری کشور نوسازی شود. اجرای این طرح علاوه بر توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، باعث کاهش چشمگیر مصرف سوخت و کمک به رفع بخش مهمی از معضلات زیست محیطی شده و سبب رونق بخش تولید و صنعت کشور و نیز ایجاد اشتغال مولد خواهد شد.

تصاویر

  • رفع مشکلات بانکی برای تامین مالی طرح جایگزینی خودروهای سنگین تجاری
  • رفع مشکلات بانکی برای تامین مالی طرح جایگزینی خودروهای سنگین تجاری

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: