دوشنبه¡ 30 دی 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
شنبه 06 مرداد 1397
نظرات 0   بازدیدها: 1522
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
15 میلیارد دلار قرارداد عاملیت پرداخت تسهیلات ارزی از منابع صندوق توسعه ملی
در 4 ماه نخست سال 97 با بانک ها منعقد شد

15 میلیارد دلار قرارداد عاملیت پرداخت تسهیلات ارزی از منابع صندوق توسعه ملی

در 4 ماهه نخست سال جاری تا کنون مبلغی حدود 15 میلیارد دلار برای پرداخت تسهیلات ارزی به صورت قراردادهای عاملیت مابین صندوق توسعه ملی و بانک های خصوصی و دولتی اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، مبلغ 14 میلیارد و 850 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به قرارداد عاملیت با 20 بانک کشور اختصاص یافته است که تا کنون مبلغی معادل 13 میلیارد و 150 میلیون دلار  از آن با 17 بانک مطابق جدول ذیل اجرایی شده است.

ضمنا قرارداد عاملیت با بانک های پارسیان، انصار و گردشگری نیز در شرف انعقاد و اجرایی شدن است.

این جدول به مرور انعقاد قراردادهای جدید به روزرسانی خواهد شد و از طریق وبسایت صندوق توسعه ملی به آدرس www.ndf.ir قابل دسترسی است.

با هدف حمایت از بخش خصوصی و نقش آفرینی موثر در توسعه کشور، حفظ منابع صندوق به عنوان سهم نسل های آینده از درآمدهای ناشی از فروش نفت و گاز و میعانات گازی و تبدیل این منابع به سرمایه های زاینده و مولد سالانه قسمت عمده ای از منابع این نهاد اقتصاد کلان کشور به منظور ارائه تسهیلات ارزی به متقاضیان بخش خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیر دولتی از طریق عاملیت بانک های کشور اختصاص می یابد.

 همواره انعقاد قراردادهای عاملیت ارزی و سپرده گذاری های ریالی در بانک های عامل مطابق اساسنامه صندوق توسعه ملی، تکالیف قانونی بر مبنای منابع قابل تخصیص صندوق توسعه ملی و بر اساس درخواست های رسیده از سوی بانک ها، حوزه تخصصی بانک مورد نظر و عملکرد پیشین آن بانک در استفاده از منابع صندوق صورت می گیرد.

تصاویر

  • 15 میلیارد دلار قرارداد عاملیت پرداخت تسهیلات ارزی از منابع صندوق توسعه ملی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت