دوشنبه¡ 30 دی 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 02 مرداد 1397
نظرات 0   بازدیدها: 1820
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
 سپرده گذاری 1400 میلیارد تومان از منابع صندوق برای پرداخت تسهیلات ریالی
در چهار ماه نخست سال 97 صورت گرفت

سپرده گذاری 1400 میلیارد تومان از منابع صندوق برای پرداخت تسهیلات ریالی

در چهار ماه نخست سال جاری مطابق با قوانین و مقررات به منظور پرداخت تسهیلات ریالی مبلغ 1,400 میلیارد تومان در بانک های متقاضی منابع صندوق توسعه ملی، سپرده گذاری شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، در راستای اجرای "ماده 52 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2)" مطابق سنوات قبل و بر اساس درخواست های واصله از سوی بانک های عامل در  چهارماهه نخست سال 97 مبلغ 14,000 میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی به شرح جدول ذیل سپرده گذاری شده است.بدیهی است این جدول  با انعقاد قراردادهای سپرده گذاری جدید به روزرسانی خواهد شد.

بر اساس این گزارش متقاضیان دریافت تسهیلات ریالی در بخش های اقتصادی صنعت و معدن، گردشگری، آب و کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی می توانند با مراجعه به شعب بانک های عامل نسبت به ارائه درخواست و اخذ تسهیلات ریالی  از محل منابع سپرده گذاری شده صندوق در بانک ها در قالب تسهیلات سرمایه در گردش و یا سرمایه ثابت به تفکیک مناطق برخوردار و یا کمتر توسعه یافته مطابق قوانین و مقررات و نرخ های سود مشخص شده اقدام نمایند.

نرخ سود تسهیلات صندوق در بخش صنعت و معدن و صنایع تبدیلی و تکمیلی 16 درصد و در بخش کشاورزی و گردشگری 14 درصد برای  مناطق برخوردار است.

نرخ سود تسهیلات در مناطق کمتر توسعه یافته وطرح های دانش بنیان در هریک از بخش های اقتصادی به میزان 4 درصد کمتر از مناطق برخوردار است.

بانک های سپرده پذیر موظف هستند 50 درصد از منابع سپرده گذاری شده را در مدت 9 ماه به طرح های اقتصادی در بخش های مشخص شده در قرارداد فیمابین بانک و صندوق تخصیص دهند. در غیر این صورت پس از مهلت تعیین شده مبلغ تخصیص نیافته به منظور مدیریت و استفاده مجدد به صندوق برگشت داده خواهد شد.  ضمنا بانک ها موظفند در مدت زمانی که منابع سپرده گذاری شده در بانک به طرحی پرداخت نشده است معادل نرخ 18 درصد به منابع صندوق، سود سپرده گذاری پرداخت کنند.

صندوق توسعه ملی سال 1396 نیز جمعا 11,200 میلیارد تومان در بانک ها برای پرداخت تسهیلات ریالی سپرده گذاری کرده است که از این مبلغ 56,455 میلیارد ریال به بخش صنعت و معدن، 29,015 میلیارد ریال به بخش آب و کشاورزی، 18,820 میلیارد ریال به بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی و 7,710 میلیارد ریال به بخش گردگری اختصاص یافته است.

در ادامه می توانید جدول این توزیع منابع ریالی را به تفکیک بانک، بخش اقتصادی، نوع تسهیلات و منطقه برخوردار یا کمتر توسعه یافته مشاهده کنید.

تصاویر

  •  سپرده گذاری 1400 میلیارد تومان از منابع صندوق برای پرداخت تسهیلات ریالی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت