شنبه¡ 10 اسفند 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 18 اردیبهشت 1397
نظرات 0   بازدیدها: 1010
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
اختصاص 1.5 میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی به احیا اراضی کشاورزی ایلام و خوزستان
معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد

اختصاص 1.5 میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی به احیا اراضی کشاورزی ایلام و خوزستان

دکتر جهانگیری گفت: تاکنون 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به احیاء اراضی خوزستان و غرب اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) در یازدهمین کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی ایران که با رویکرد اقتصاد کشاورزی، اقتصاد دانش بنیان و تغییر اقلیم در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران واقع در استان البرز برگزار شد،  با اشاره به سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری دولت در بخش آب و خاک و شبکه آبیاری استان های غرب کشور، گفت: تاکنون 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به احیاء اراضی خوزستان و غرب اختصاص یافته است.

وی افزود: با این سرمایه گذاری 300 هزار هکتار از اراضی خوزستان تسطیح شد و شبکه آبیاری در این اراضی ایجاد گردید و در دشت سیستان نیز 46 هزار هکتار از اراضی با سیستم های مدرن آبیاری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی تحت کشت قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهور در این نشست با اشاره به برنامه های دولت در بخش کشاورزی  گفت : نگاه دولت برای افزایش بهره وری تولیدات کشاورزی و ارتقائ امنیت غذایی به عنوان دغدغه مردم و دولت تقویت شده است.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی با توجه به برنامه هایی که در چارچوب اقتصاد مقاومتی تدوین شده است آماده خیزشی بزرگ است گفت: دولت دانش بنیان کردن بخش کشاورزی و بالا بردن سهم دانش در محصولات را از مهمترین اولویت های خود می داند و حمایت های لازم را در این بخش انجام خواهد داد.

گفتنی است صندوق توسعه ملی علاوه بر پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی با نرخ ترجیحی به پروژه های اولویت دار کشاورزی، بر اساس تکلیف قانونی خود 1.5 میلیارد دلار نیز به احیاء و توسعه اراضی کشاورزی ایلام و خوزستان اختصاص داده است.

تصاویر

  • اختصاص 1.5 میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی به احیا اراضی کشاورزی ایلام و خوزستان

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت