شنبه¡ 10 اسفند 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397
نظرات 0   بازدیدها: 926
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
اقتتاح کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان
در سفر رئیس جمهور به استان خراسان رضوی انجام شد

اقتتاح کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان

عصر روز یکشنبه 16 اردیبهشت ماه، در ادامه سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی ، پروژه کارخانه گندله‌سازی نیشابور با ظرفیت سالانه ۲.۵ میلیون تن گندله به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی؛ 77 میلیون دلار تسهیلات ارزی از محل منابع صندوق توسعه ملی به عاملیت بانک اقتصاد نوین به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق از زیرمجموعه های مجتمع فولاد خراسان اختصاص یافته است.
گزارش های رسیده حاکی بر این است که: با افتتاح این واحد ، مجتمع فولاد خراسان اولین شرکت فولادی کشور خواهد بود که از زنجیره کامل تولید فولاد  به طور کامل از مرحله سنگ آهن تا محصول نهایی در استان محل استقرار برخوردار خواهد بود.
این واحد ظرفیت تولید 2,5 میلیون تن گندله در سال را خواهد داشت  که بخشی از آن به تولید 1,6 میلیون تن آهن اسفنجی، 1,4 میلیون تن شمش فولادی و 640 هزار تن محصول نهایی یعنی میلگرد اختصاص پیدا می‌کند.
ایجاد واحد گندله سازی با ظرفیت 2,5 میلیون تن که قابل افزایش تا 3,4 میلیون تن در سال است، با استفاده حداکثری از توان مهندسی و ساخت داخل برای اولین بار در کشور و در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی انجام شده است.
واحد گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان با سرمایه بالغ بر 500 میلیارد تومان احداث شده و حداقل 500 شغل مستقیم و صدها فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد کرده است.
در سفر کاروان تدبیر و امید به خراسان رضوی، چند تن از وزرا، معاونین و دکتر شهید زاده رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی، رئیس جمهور را همراهی می کنند.

تصاویر

  • اقتتاح کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت