پنجشنبه¡ 12 تیر 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 28 فروردین 1397
نظرات 0   بازدیدها: 17966
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
 فصل جدید توسعه زیرساخت‌های صنایع ریلی کشور با نقش آفرینی بخش خصوصی
در دیدار مشترک رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با وزیر راه و شهرسازی تاکید شد

فصل جدید توسعه زیرساخت‌های صنایع ریلی کشور با نقش آفرینی بخش خصوصی

در راستای توسعه فعالیت‌های صنعت حمل و نقل و بسترسازی برای ترانزیت کالا، رئیس و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی در نشستی مشترک با «وزیر راه و شهرسازی» و «مدیرعامل شرکت راه‌آهن کشور» به بحث و بررسی به‌منظور تسهیل شرایط و جذاب‌سازی سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی پرداختند.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق توسعه ملی، در این دیدار «دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی» از عزم جدی وزارت متبوع خود برای ایجاد تحول در حوزه حمل و نقل به‌ویژه بخش ریلی خبر داد و بر ضرورت جذاب‌سازی این حوزه برای تسهیل فعالیت بخش خصوصی از یک‌سو و بسترسازی قانونی برای افزایش مشارکت در این حوزه تاکید کرد. همچنین «دکتر مرتضی شهیدزاده، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی» با اشاره به نام‌گذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان حمایت از کالای داخلی، از برنامه‌ریزی صندوق توسعه ملی برای توجه جدی به صنایع و تولیدگران داخلی و به تبع آن بخش خصوصی مولد خبر داد و گفت: «توسعه حمل و نقل ریلی به‌عنوان رکن مهم توسعه افزون بر اشتغال‌زایی و ثروت‌آفرینی اقتصادی می‌تواند در زندگی شهروندان نیز اثرات مفیدی داشته باشد».

در جریان این دیدار «رفع گلوگاه‌های حمل بار توسط ریل و ناوگان ریلی»، «تسهیل شرایط حمل و نقل کالا»، «نوسازی و بهسازی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ناوگان حمل و نقل ریلی کشور» و «هدایت سرمایه‌گذاری در بخش توسعه زیربنایی» به‌عنوان برنامه‌ها و اولویت‌های حوزه حمل و نقل کشور ذکر شد.

گفتنی است؛ «افزایش ظرفیت حمل و نقل ریلی»، «تبعات مثبت زیست محیطی»، «کاهش تصادفات جاده‌ای»، «بسترسازی برای صادرات و ترانزیت کالا»، «روش‌های تامین مالی» و... از مواردی است که به‌صورت مقدماتی مورد بحث قرار گرفت و بررسی بیشتر و نتیجه‌گیری در مورد آن به جلسات بعدی سپرده شد.

بر اساس این گزارش، مقرر شد پیشنهادات مطرح شده در نشست فوق در قالب کارگروهی متشکل از معاونان و مدیران که به تشخیص رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی و وزیر راه و شهرسازی انتخاب خواهد شد، بررسی و مکانیسم اجرایی آن نیز تعیین شود.

تصاویر

  •  فصل جدید توسعه زیرساخت‌های صنایع ریلی کشور با نقش آفرینی بخش خصوصی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت