ﺳﻪشنبه¡ 12 فروردین 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 21 شهریور 1396
نظرات 0   بازدیدها: 2674
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
پایان نهمین دوره  اجلاس صندوق های ثروت ملی در آستانه قزاقستان

پایان نهمین دوره اجلاس صندوق های ثروت ملی در آستانه قزاقستان

نهمین همایش صندوق های ثروت ملی (IFSWS ) در آستانه قزاقستان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی؛ این اجلاس سه روزه که سران صندوق های ثروت ملی از 31 کشور جهان در آن حاضر بودند با تاکید بر همکاری و سرمایه گذاری مشترک بین صندوق ها به پایان رسید.

هیأتی از صندوق توسعه ملی متشکل از مهندس دوست حسینی رئیس هیأت عامل، مهندس ساعدی عضو هیأت عامل و معاون سرمایه گذاری خارجی، مهندس بخشی رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی صندوق توسعه ملی به سرپرستی رئیس هیأت عامل در این مراسم شرکت کرده بودند.

 حضور نمایندگان صندوق توسعه ملی ایران در این اجلاس مورد توجه و استقبال آقای آدریان اورر (Adrian Orr) رئیس مجمع بین المللی صندوق های ثروت ملی (IFSWF) و همچنین دبیر مجمع آقای دانکن بونفیلد (Duncan Bonfild) قرار گرفته و پیرو مذاکرات بعمل آمده مقرر شد تا صندوق ایران در ساختار جدید کمیته های آن مجمع  بین المللی نیز عضو شود.

 هیأت ایرانی در حاشیه این اجلاس طی دیدارهایی با سران سایر صندوق های ثروت ملی پیرامون زمینه های همکاری دو جانبه و همچنین شیوه های سرمایه گذاری مشترک  به گفتگو و تبادل تجربیات پرداختند و در همین راستا دیدارهایی با رؤسا و یا نمایندگان صندوق ثروت ايتاليا، نروژ، ايرلند، قزاقستان، شیلی و صندوق تازه تأسیس ترکیه  برگزار کردند.

 گفتگو با مدیر عامل GIC و رئیس نظام حکمرانی در خصوص چگونگی تبادل جریان اطلاعات و نحوه حکمرانی و راهبری صندوق، مذاکره  به منظور ثبت اطلاعات ایران در سایت IFSWF ، شرکت در کمیته سرمایه گذاری IFSWF به دعوت دبیر مجمع و رئیس کمیته مذکور، گفتگو و مشاوره با هیأت مرکز بین المللی مالی IFC از زیرگروه های مهم بانک جهانی در زمینه مدیریت سرمایه، تبادل نظر با مدیر سرمایه گذاری بانک میتسو بیشی ژاپن در خصوص استفاده اهرمی منابع صندوق به منظور جذب و دریافت تسهیلات بانک های ژاپنی توسط شرکت های ایرانی، رایزنی با عضو هیأت مدیره و رئیس بخش سرمایه گذاری بانک آسیایی سرمایه گذاری  در زیر ساخت و رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق جاده ابریشم، دیدار با مدیر بخش جنوب و شرق ناحیه مدیترانه بانک توسعه و عمران اروپا برای بررسی شیوه همکاری آن بانک در گسترش عملیات صندوق توسعه در خارج از کشور، مذاکره با شرکت PWC برای بررسی شیوه همکاری با شرکت های بزرگ حسابرسی به منظور تایید حساب های صندوق توسعه به عنوان الزام  بین المللی جهت فعالیت های آتی بین المللی از اهم دیدارها و گفتگوهایی است که توسط هیأت ایرانی صندوق توسعه ملی در حاشیه این اجلاس بین المللی  در آستانه قزاقستان انجام شده است.

حضور در این اجلاس بین المللی و ارتباط با نمایندگان و سران سایر صندوق های ثروت و موسسات بزرگ مالی بین المللی، زمینه ساز  همکاری های بیشتر بین المللی صندوق توسعه ملی خواهد شد و افق های جدیدی را پیش روی  دیپلماسی اقتصادی کشور  خواهد گشود.

در پایان این سفر کاری، هیأت ایرانی در حاشیه بازدید از اکسپوی 2017 که از طرف مجمع برگزار شده بود از پاویون ایران نیز بازدید به عمل آورد.

لازم به ذکر است که این هیأت در ادامه این سفر با جناب آقای دمیرچی لو سفیر ایران در کشور قزاقستان و همچنین تعدادی از سرمایه گذاران ایرانی مقیم در این کشور دیدار  و گفتگو کردند.

این اجلاس در شهریور ماه سال آینده به میزبانی کشور مراکش برگزار خواهد شد.

تصاویر

  • پایان نهمین دوره  اجلاس صندوق های ثروت ملی در آستانه قزاقستان
  • پایان نهمین دوره  اجلاس صندوق های ثروت ملی در آستانه قزاقستان
  • پایان نهمین دوره  اجلاس صندوق های ثروت ملی در آستانه قزاقستان

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت