شنبه 27 آبان 1396
آرشیو
سه شنبه 31 مرداد 1391
نظرات 0   بازدیدها: 1968
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
امکان سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در پروژه‌های مناسب اقتصادی کشورهای اسلامی
در نشست مشترک سفرای کشورهای اسلامی با رئیس و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی مطرح شد

امکان سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در پروژه‌های مناسب اقتصادی کشورهای اسلامی

در نشست مشترک سفرای کشورهای اسلامی با رئیس و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی، بر امکان سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در پروژه‌های اقتصادی مناسب کشورهای اسلامی تأکید شد.
دکتر محمدرضا فرزین رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی در این نشست با اشاره به فلسفه شکل‌گیری صندوق توسعه ملی ایران، بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش و تعامل دولت و مجلس گفت: صندوق توسعه ملی در راستای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه، تشکیل شده است.
وی افزود: هدف اصلی از تأسیس صندوق توسعه ملی به عنوان یک صندوق ثروت، کاهش وابستگی دولت به درآمدهای نفتی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و حفظ سهم نفت برای نسل‌های آینده بوده است.
فرزین گفت: صندوق توسعه ملی بر اساس قانون، تنها در پروژه‌هایی، تأمین مالی را بر عهده می‌گیرد که سهم مدیریت دولتی کمتر از 20 درصد باشد و این به معنای حمایت از بخش خصوصی می‌باشد.
وی افزود: هدف صندوق توسعه ملی صرفاً سرمایه‌گذاری در ایران نیست و در پی انجام فعالیت‌های اقتصادی در خارج از کشور از جمله کشورهای اسلامی می‌باشد و فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری در بازارهای سرمایه خارجی در حال شناسایی است.
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ضمانت اجرایی  پروژه‌های اقتصادی توسط سرمایه‌گذاران ایرانی به عنوان مجری طرح‌ها در خارج از کشور در حال پیگیری است.
وی افزود: یکی از اولویت‌های اصلی صندوق توسعه ملی سرمایه‌گذاری در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی است تا نفت خام به صورت فرآورده با ارزش‌افزوده بالاتر صادر شود، به همین دلیل سرمایه‌گذاری در پتروشیمی و پالایشگاه‌ها حائز اهمیت است. همچنین سرمایه‌گذاری در بخش نیروگاه‌های برق، صنعت و معدن و حمل و نقل از دیگر اولویت‌های صندوق توسعه ملی است.   
     فرزین ابراز امیدواری کرد که با یک تعامل سازنده، زمینه توسعه مناسبات اقتصادی بین صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اسلامی بیش از پیش فراهم شود.
     در این نشست که سفرا و مسوولان سفارتخانه‌های کشورهای اسلامی اندونزی، قرقیزستان، فلسطین، تاجیکستان، تونس، سوریه، مالی، ترکمنستان، جزایر کومور، لبنان، کنگو، سیرآلئون، پاکستان، تاجیکستان، الجزایر و جمهوری عربی مصر و همچنین مهندس محمود دودانگه و محمدرضا نظری از اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی و مهندس احسان شریفی و مجید بهزادپور معاونان و سایر مدیران صندوق نیز حضور داشتند، صلاح زواوی، مقدم‌السفرای دیپلماتیک در تهران از رئیس و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی برای برگزاری این نشست صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

 

تصاویر

  • امکان سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در پروژه‌های مناسب اقتصادی کشورهای اسلامی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: