شنبه 27 آبان 1396
آرشیو
سه شنبه 17 مرداد 1391
نظرات 0   بازدیدها: 1341
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
آرم و نشان تجاری صندوق توسعه ملی رونمایی شد
با حضور معاون رئیس جمهوری ، رئیس و اعضای هیات عامل صندوق

آرم و نشان تجاری صندوق توسعه ملی رونمایی شد

مراسم رونمایی از آرم و نشان تجاری صندوق توسعه ملی با حضور معاون رئیس جمهوری ، رئیس ، قائم مقام ، اعضای هیات عامل و معاونان و مدیران صندوق توسعه ملی برگزار شد.

در این مراسم با حضور دکتر محمدرضا فرزین رئیس هیات عامل ، دکتر حسینی قائم مقام  ،مهندس نظری معاون قراردادهای اعتباری و عاملیت و عضو هیات عامل ، مهندس شریفی معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات و مهندس بهزاد پور معاون اداری و مالی  ،  مدیران صندوق و مهندس موسوی رئیس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی از آرم صندوق توسعه ملی رونمایی شد.
مشخصات آرم ونشان تجاری صندوق توسعه ملی بدین شرح می باشد:

• با توجه به فلسفه تشکیل صندوق توسعه ملی با هدف تبدیل بخشی از درآمدهای نفت و گاز به ثروت‌های ماندگار و مولد، سمبل قطره با رنگ سرمه‌ای به عنوان نماد نفت و گاز و میعانات گازی انتخاب شده و به عنوان هسته اصلی سازنده طرح در نظر گرفته شده است که این اجزا در ترکیب با هم و طی چرخه‌ای کامل و در فرمی جهت‌دار (جهت پیکان به چهار سمت) مفهوم توسعه توام با آینده‌نگری عمیق را پدیدار می‌سازد که بیانگر استفاده از عواید ناشی از فروش نفت و گاز (لایه‌های مرکزی طرح و نشان قطرات) در جهت توسعه همه جانبه کشور و ایجاد سرمایه‌های فزاینده اقتصادی (فرم‌های دوار مرکز به عنوان نماد سکه و ثروت و فلش‌های چهار طرف، بیانگر رشد و توسعه) می‌باشد.

• نشان بیرونی طرح که تلفیقی از طرح‌ هشت ضلعی با اضلاع منحنی متساوی می‌باشد، بیانگر مفهوم توسعه متوازن و پایدار، پویایی، بالندگی، تحرک، شکوفایی و مولد بودن سرمایه‌های زاینده اقتصادی می‌باشد.

• تلفیق منحنی‌های اسلیمی در شکل کروی با رعایت یک هماهنگی منطقی، بیانگر امکان سرمایه‌گذاری زاینده صندوق توسعه ملی در اقصی نقاط جهان می‌باشد به نحوی که وجوه بیرونی بر استقلال، استواری و جامع بودن صندوق دلالت دارد. علاوه بر جامعیت و انتظام دقیق هندسی، بر حرکت صندوق بر مبنای صیانت و محافظت از سرمایه‌ها و منابع مالی کشور و تثبیت اقتصادی تأکید کرده و ارتقای تولید ملی و حفظ سهم نسل‌های آینده از منابع نفت و گاز میهن اسلامی‌مان را یادآور شده است.

• رنگ سرمه‌ای بیرونی علاوه بر معنای ارزش‌افزوده بخشی به فرآورده‌های نفتی، بیانگر مفهوم قابلیت اعتماد و آرامش و آینده‌نگری صندوق و رنگ فیروزه‌ای بیانگر وسعت دید و شفافیت در عملکرد صندوق است و ترتیب این دو رنگ که از نمادهای اصلی طرح‌های ایرانی و اسلامی است و بر حرکت صندوق بر مبنای الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت تأکید دارد.

• تایپوگرافی صندوق توسعه ملی با خط گرافیکی نستعلیق جزء آرم صندوق بوده و به عنوان یکی از نمادهای اصیل ایرانی، بیانگر جایگاه صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

تصاویر

  • آرم و نشان تجاری صندوق توسعه ملی رونمایی شد

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: