شنبه 27 آبان 1396
آرشیو
سه شنبه 17 مرداد 1391
نظرات 0   بازدیدها: 2853
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
منابع صندوق توسعه ملی به ۴۰ میلیارد دلار رسید
محمدرضا فرزین:

منابع صندوق توسعه ملی به ۴۰ میلیارد دلار رسید

مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت که منابع صندوق توسعه ملی به ۴۰ میلیارد دلار رسیده که این منابع مقاومت اقتصاد کشور را افزایش داده است.

محمد رضا فرزین رئیس هیات عامل و مدیر عامل صندوق توسعه ملی و سید حسن موسوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امروز تفاهم‌نامه‌ای به ارزش 500 میلیون دلار در محل صندوق توسعه ملی امضاء کردند.
مدیرعامل صندوق توسعه ملی افزود: تاکنون 11 بانک کشور به عنوان عامل صندوق توسعه ملی انتخاب شده و 11.5 میلیارد از منابع این صندوق به نفع سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کشور مسدود شده است.
وی افزود:‌ تفاهم‌نامه‌ای به مبلغ 500 میلیون دلار بین صندوق توسعه ملی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منعقد شده که طرح‌های سرمایه‌‌گذار بخش خصوصی و تعاونی در بخش گردشگری و صنایع دستی بتوانند از منابع ارزی صندوق با عاملیت بانک‌های عامل استفاده کنند.
موسوی نیز در این مراسم گفت: ایران با داشتن 7 هزار سال سابقه صنایع دستی توان مناسبی دارد و در حال حاضر کشور جمهوری اسلامی امکان پذیرایی برای 7.5 میلیون گردشگر در سال دارد.
وی افزود:‌ میزان تقاضای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری و صنایع دستی در سال حدود 20 میلیارد دلار است که به صورت نیاز ریالی مطرح می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد: در سال جاری بیش از 500 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی در بخش گردشگری و صنایع دستی و میراث فرهنگی جذب شود.
انتهای پیام/

 

تصاویر

  • منابع صندوق توسعه ملی به ۴۰ میلیارد دلار رسید

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: