شنبه¡ 28 فروردین 1400
خبرها و رویدادها
شنبه 22 خرداد 1395
نظرات 0   بازدیدها: 8360
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
برنامه صندوق توسعه ملی در سال 95؛ حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی

برنامه صندوق توسعه ملی در سال 95؛ حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید صفدر حسینی با حضور در استودیو روی خط خبر گفت: بیش از 3 میلیون دلار در بخش آب کشاورزی سرمایه گذاری خواهد شد.

وی افزود: در بخش کشاورزی همچنین پرورش ماهی در قفس و کشت گلخانه ای منابع لازم اختصاص خواهد یافت.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: با توجه به اینکه آب مقوله بسیار مهمی برای کشور و بخش کشاورزی است، از محل صندوق توسعه ملی 500 میلیون دلار به ریال تبدیل خواهد شد و  برای آبیاری تحت فشار اختصاص می یابد.

سید صفدر حسینی تصریح کرد: 1 میلیارد دلار برای صادرات تخصیص می یابد. وی افزود: برای سرمایه گذاری در بخش صادارت برنامه های مهمی تصویب شده

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: برنامه های امسال صندوق حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

حسینی گفت: با سیاست هایی که صندوق تصویب کرده است، آمادگی داریم با صندوق های سایر کشورها کار مشترک و سرمایه گذاری دو یا چند جانبه انجام دهیم.

وی افزود: همچنین با تصویب هیات امنای صندوق توسعه ملی، در سال جاری ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی و ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه در گردش طرح های توسعه ای کشاورزی و صنعتی اختصاص یافت.

حسینی تاکید کرد: راهبردی که بر اساس آن صندوق توسعه ملی تاسیسی شد، تغییر نگاه به منابع ملی از جمله نفت و گاز را مدنظر قرار داده است. و صندوق توسعه ملی ثروت های به دست آمده را به تولید ارزش آفرین و ماندگار تبدیل کند.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی همچنین با ارائه گزارشی از چگونگی تامین مالی پروژه های مختلف از جمله طرح‌های نیروگاهی، کشاورزی و گردشگری و غیره خاطرنشان کرد: نحوه تنظیم قراردادها با بانکها و تامین مالی طرح ها و پروژه ها، فنی و حقوقی، دارای منطق اقتصادی بوده و در حال حاضر صندوق توسعه ملی هیچ معوقه ارزی و ریالی ندارد.

تصاویر

  • برنامه صندوق توسعه ملی در سال 95؛ حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت