شنبه¡ 8 آذر 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 14 اردیبهشت 1395
نظرات 0   بازدیدها: 3235
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
سهم 50 درصدی پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی از سرمایه گذاری های صندوق

سهم 50 درصدی پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی از سرمایه گذاری های صندوق

معاون سرمایه گذاری داخلی صندوق توسعه ملی گفت: با وجود اینكه سهم صندوق توسعه ملی از محل درآمدهای منابع نفتی در بودجه سال جاری ٢٠ درصد تعیین شده است اما تاكنون بیش از ٥٠ درصد منابع صندوق توسعه ملی به طرحهای صنعت نفت و گاز و پتروشیمی اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، محمد رضا شجاع الدینی درنشست مشترك اعضای هیات عامل و مدیران بخشهای سرمایه گذاری داخلی، اقتصادی و بین الملل صندوق توسعه ملی وشماری از مدیران بانكهای خصوصی كشور افزود: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری درمیدانهای مشترك نفت وگاز توسعه این میدانها عامل جلوگیری از هدررفت سرمایه های كشور، بازگشت سرمایه و تقویت بخش صنعتی فعال درحوزه بالادستی صنعت نفت است.
وی اضافه كرد: اختصاص منابع مالی به اولویتهای تعیین شده اجرایی در توسعه مگاپروژه های این بخش دربردارنده حفظ و صیانت از منابع سرشار انرژی درمیدان مشترك گازی پارس جنوبی است كه می تواند جریان تولید ثروت و ارزش افزوده از ذخایر نفت و گاز كشور را تقویت كند.
دراین نشست مشترك اعضای صندوق توسعه ملی با مدیریت برنامه ریزی و كنترل طرحهای شركت نفت و گاز پارس، روند ها و میزان سرمایه گذاریهای صورت گرفته و نیز همكاریها و چارچوب اعطای تسهیلات صندوق به بانكهای عامل و بخش خصوصی مورد ارزیابی قرار گرفت.
همچنین اعضای هیات عامل و مدیران بخشهای سرمایه گذاری داخلی، اقتصادی و بین الملل صندوق توسعه ملی و نیز شماری از مدیران بانكهای خصوصی كشوردر سفری دو روزه از فازهای ١٥و١٦، ٢٠و٢١ در پارس 1 (عسلویه) و طرحهای درحال توسعه فازهای ١٤،١٩و٢٢ تا ٢٤ واقع پروژه های گازی میدان مشترك پارس جنوبی در منطقه پارس ٢(كنگان) دیدن كردند.

تصاویر

  • سهم 50 درصدی پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی از سرمایه گذاری های صندوق

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت