شنبه 27 آبان 1396
آرشیو
شنبه 24 تير 1391
نظرات 0   بازدیدها: 1692
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
برنامه های صندوق توسعه ملی برای تثبیت رشد اقتصادی
دکتر محمد رضا فرزین اعلام کرد:

برنامه های صندوق توسعه ملی برای تثبیت رشد اقتصادی

دکتر محمد رضا فرزین، رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در مصاحبه ای اختصاصی با سالنامه The Business Year با اشاره به توانمندی های بالای صندوق توسعه ملی برای رشد و توسعه تولید ملی از آمادگی این صندوق برای سرمایه گذاری در بازارهای پولی و مالی خارج از کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، ایشان  با اشاره به آمار و ارقام اقتصادی کشور و بهبود این شاخص ها افزود: ما به عنوان یک صندوق ثروت، برای حفظ ثروت نفت برای نسل های آینده، وظیفه داریم در تمام پروژه های سودآور اقتصادی داخلی کشور با بخش خصوصی همکاری کرده و تامین مالی این پروژه ها را بر عهده بگیریم.

وی با اعلام این که صندوق توسعه ملی تعریف جدیدی از بخش خصوصی ارائه کرده است گفت : در تعاریف عمومی، زمانی به یک شرکت دولتی گفته می شود که 50 درصد از سهام آن متعلق به دولت باشد، اما در صندوق این رقم را به 20 درصد کاهش یافته و اگر در پروژه ای مدیریت دولت بیش از 20 درصد باشد، صندوق تامین مالی آن را بر عهده نمی گیرد.

وی در این مصاحبه اعلام کرد، بر اساس یک تحقیق انجام شده، برای تثبیت رشد اقتصادی 8 درصدی کشور به مدت 5 سال، چیزی بالغ بر 1400 میلیارد دلار باید سرمایه گذاری صورت پذیرد و صندوق توسعه ملی، به عنوان یکی از ابزارهای نظام، به دنبال تامین بخشی از این منابع مالی می باشد.

 

تصاویر

  • برنامه های صندوق توسعه ملی برای تثبیت رشد اقتصادی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: