شنبه 27 آبان 1396
آرشیو
دوشنبه 12 بهمن 1394
نظرات 0   بازدیدها: 1491
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
سرمایه گذاری مشترک با همکاری صندوق توسعه ملی و نهادهای مالی اسپانیا
در جریان بازدید سفیر اسپانیا از صندوق توسعه ملی مطرح شد:

سرمایه گذاری مشترک با همکاری صندوق توسعه ملی و نهادهای مالی اسپانیا

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: سرمایه گذاری مشترک با همکاری نهادهای مالی و بانک های اسپانیا می تواند، روند توسعه اقتصاد ایران را با اتکاء به نقش آفرینی بخش خصوصی، شتاب بخشد.
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی؛ دکتر حسینی ضمن عرض خیر مقدم خطاب به سفیر اسپانیا اظهار داشت: حضور جنابعالی در صندوق توسعه ملی را در ابتدا از این حیث که در آغازین روز ایام مبارک دهه فجر و بازگشت تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به ایران صورت گرفته،  باید به فال نیک گرفت و حسن دوم این حضور هم این است که  ایران در دوره پسا برجام وارد دوره رونق ارتباطات خارجی و تعاملات اقتصادی شده و از این نظر، این حضور می تواند فرصت مغتنمی برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور از طریق همکاری های مشترک صندوق توسعه ملی ایران و نهادهای مالی و بانک های اسپانیا باشد.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی با ابراز خوش بینی نسبت به آثار مثبت رفع تحریم ها گفـت: با از میان رفتن محدودیت های بین المللی و لغو تحریم ها حوزه فعالیت صندوق توسعه ملی که تنها به مشارکت در سرمایه گذاری های بخش خصوصی ایران اختصاص یافته بود، گسترده تر خواهد شد.

دکتر حسینی تصریح کرد: صندوق توسعه ملی در حال تدارک برنامه اجرایی خود برای ایفای نقش فعال در دوران پساتحریم با هدف سرمایه گذاری در بازارهای مالی جهان و نیز مشارکت در سرمایه گذاری مشترک با همکاری  نهادهای تامین مالی بین المللی به منظور تامین مالی پروژه های بخش خصوصی ایران است.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی افزود: خوشبختانه تاکنون مذاکرات خوبی با بانک های اسپانیایی داشته ایم و زمینه همکاری مشترک با برخی از آنها برای تاسیس صندوق مشترک به منظور کمک به تامین مالی پروژه های بخش خصوصی که در داخل ایران اجرا می شود، در حال بررسی است.

دکترحسینی ضمن تاکید بر جایگاه قابل توجه اسپانیا در توسعه ارتباطات اقتصادی با کشورهای آمریکای لاتین، خاطرنشان کرد: توسعه صنعت حمل و نقل، سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز و توسعه تکنولوژی بخش کشاورزی آن هم از طریق مشارکت فعال بخش خصوصی و با تامین مالی مشترک صندوق توسعه ملی ایران و نهادهای مالی اسپانیا از جمله علاقمندی های ما برای توسعه روابط اقتصادی بین المللی است.

در ادامه این نشست، سفیر  اسپانیا در تهران نیز ضمن استقبال از پیشنهاد رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: پیشنهاد جنابعالی در مورد تاسیس صندوق های مشترک تامین مالی و سرمایه گذاری می تواند، زمینه های همکاری اقتصادی دو کشور را توسعه قابل توجهی دهد.

ادواردو لوپس بوسکتس ادامه داد: حوزه های حمل و نقل، انرژی های تجدید پذیر، مالی و بانکی و توریسم از جمله بخش هایی است که به نظر می رسد، پتانسیل خوبی برای توسعه همکاری های اقتصادی فیمابین داشته باشد.   

سفیر اسپانیا تاکید کرد: در میان بانک ها و بخش خصوصی این کشور علاقمندی زیادی برای همکاری با صندوق توسعه ملی ایران وجود داشته و ابراز شده است که امیدوارم در دوران پیش رو بخش قابل توجهی از این علاقمندی ها به همکاری های عملی منجر شود.

گفتنی است در بخشی از این نشست، مسعود مزینی، عضو هیات عامل و معاون سرمایه گذاری خارجی صندوق توسعه ملی نیز بخشی از ابعاد فنی برنامه های صندوق برای فعالیت در بازارهای جهانی را تشریح کرد و سعید پروین رو، مدیر سرمایه گذاری خارجی صندوق هم راهکارهای همکاری مشترک با  بانک های اسپانیایی را توضیح دادند.


تصاویر

  • سرمایه گذاری مشترک با همکاری صندوق توسعه ملی و نهادهای مالی اسپانیا

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: