چهارشنبه¡ 7 آبان 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 25 آبان 1394
نظرات 0   بازدیدها: 3270
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری  در بخش آب و کشاورزی

سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در بخش آب و کشاورزی

تاکنون 10 میلیارد دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در زمینه آب و کشاورزی در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی به نقل از خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)؛ سید صفدر حسینی، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی ضمن اعلام این خبر افزود: بیش از 4 هزار میلیارد تومان نیز به لحاظ ریالی از منابع صندوق توسعه ملی به آب و کشاورزی تخصیص داده شده است.

وی در همین حال اختصاص این میزان اعتبار از صندوق توسعه ملی به بخش آب و کشاورزی را در تاریخ ایران، قابل توجه دانست.

صفدر حسینی ابراز امیدواری کرد در فضای پساتحریم، شرایط سرمایه گذاری در پرژوه های کلان بخش کشاورزی از منابع صندوق توسعه ملی بهتر شود.

گفتنی است، صندوق توسعه ملی با توجه به کاهش قیمت جهانی نفت و درآمدهای ارزی کشور، بر برنامه ریزی دقیق تر و بهتر در مورد منابع کمیاب صندوق تاکید دارد و از این رو به طرح هایی با بازدهی بالا و دارای توجیه اقتصادی توجه نشان می دهد.

صفدر حسینی دو شرط برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی قایل است، نخست این که طرح های اقتصادی در حوزه کشاورزی و سایر حوزه ها، مولد و زاینده ثروت باشد و منابع پرداخت شده به بانک ها عودت داده شود و دوم آن که، طرح ها از توجیه اقتصادی و فنی برخوردار باشند و یا سرمایه گذار، اهلیت کافی داشته باشد.

صندوق توسعه ملی براساس ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه با هدف تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت، گاز و میعانات گازی و فرآورده های نفتی به ثروت های ماندگار، مولد و سرمایه های زاینده اقتصادی و حفظ سهم نسل های آینده از منابع نفت و گاز تشکیل شده است.

صندوق توسعه ملی در تهران مستقر است و در سایر نقاط کشور، شعبه ای ندارد. اموال و دارایی های این صندوق متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است.

با روی کار آمدن دولت یازدهم، صفدر حسینی به عنوان رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی انتخاب شده است.

تصاویر

  • سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری  در بخش آب و کشاورزی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت