شنبه 27 آبان 1396
آرشیو
چهارشنبه 14 تير 1391
نظرات 0   بازدیدها: 2914
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
 راهكارهاي سرمايه‌گذاري در بازارهاي مالي و پولي را بررسي مي‌كنيم
فرزین:

راهكارهاي سرمايه‌گذاري در بازارهاي مالي و پولي را بررسي مي‌كنيم

بايد منابعي كه از طريق فروش نفت براي صندوق اختصاص داده مي‌شود براي نسل‌هاي آتي حفظ كرده و در مواقع سخت به تثبيت اقتصاد و رشد و توسعه كمك كند.فرزين با بيان اين‌كه صندوق توسعه ملي دو وظيفه اساسي در اقتصاد كشور برعهده دارد، اظهار كرد: اول اينكه بايد منابعي كه از طريق فروش نفت براي صندوق اختصاص داده مي‌شود براي نسل‌هاي آتي حفظ كرده و در مواقع سخت به تثبيت اقتصاد و رشد و توسعه كمك كند. 

محمدرضا فرزين در مراسم امضاي تفاهم‌نامه با سازمان بورس و اوراق بهادار وظيفه ديگر را توسعه ملي اعلام و خاطرنشان كرد: بايد در چارچوب محورهاي توسعه‌اي كشور حركت و اولويت‌هاي توسعه‌اي را شناسايي كرده و از آن‌ها پشتيباني كنيم. بنابراين در چارچوب اساسنامه صندوق توسعه ملي مذاكراتي را با سازمان بورس و اوراق بهادار داشته‌ايم. 

رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي در ادامه با بيان اين‌كه بازار سرمايه بستر مناسبي براي سرمايه‌گذاري است و واحدهاي موجود در اين بازار شفاف هستند، گفت: بنابراين صندوق مي‌تواند در بازار سرمايه حضور داشته باشد تا وظيفه توسعه‌اي آن محقق شود. 

فرزين با بيان اين‌كه اگر بازار سرمايه بتواند از ابزارهاي متنوع‌تر مالي استفاده كند فرصت‌هاي بهتري را به وجود مي‌آورد، گفت: صندوق توسعه طبق اساسنامه خود مي‌تواند در كليه بازارهاي مالي و پولي سرمايه‌گذاري كند. بنابراين به دنبال بررسي راهكارهاي سرمايه‌گذاري در اين بخش هستيم كه در اين راستا تيم مشتركي با سازمان بورس و اوراق بهادار تشكيل مي‌شود. 

وي در ادامه به تفاهم 10 ميليارد دلاري با صنعت، معدن و تجارت و همچنين 14 ميليارد دلاري با وزارت نفت اشاره و خاطرنشان كرد: همچنين در حال بررسي براي امضا تفاهم‌نامه‌هاي ديگري با بخش‌هاي حمل ونقل و كشاورزي هستيم. 

رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي در ادامه با بيان اين‌كه بخش‌هاي صنعت، كشاورزي و حمل و نقل كه در بورس فعاليت مي‌كنند مي‌توانند در اولويت قرار بگيرند، گفت: نكته ديگر اين است كه ما در اختصاص منابع صندوق توسعه ملي بايد اولويت‌هاي توسعه‌اي و سپس تعادل‌هاي منطقه‌اي را در نظر بگيريم. 

وي افزود: در واقع نمي‌توانيم به واحدهاي توليدي كه در يك منطقه كار مي‌كنند منابع صندوق را اختصاص دهيم بلكه بايد كل كشور و به ويژه مناطق محروم به منابع صندوق توسعه ملي دسترسي داشته باشند كه تحقق اين شرايط توسط بورس امكان‌پذير است. 

فرزين همچنين گفت: نبايد فقط به فكر اختصاص منابع به واحدهاي بزرگ باشيم بلكه مي‌توان منابع را به واحدهاي كوچك و متوسط مانند كشاورزي اختصاص داد كه در اين راستا بازار سرمايه مي‌تواند ما را كمك كند. 

رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي با تاكيد بر اينكه بازار سرمايه مطمئن بوده و ابزار مالي متنوع در اختيار دارد، خاطرنشان كرد: هر سرمايه‌گذاري به دنبال فرصتي براي حضور در اين بازار است و صندوق توسعه در چارچوب اساسنامه به دنبال اين فرصت است. 

وي ابراز اميدواري كرد:‌ با انعقاد تفاهم نامه با سازمان بورس و اوراق بهادار اين شرايط محقق شود. 

وي با تاكيد بر اينكه بازار بورس نمادي از فعاليت‌هاي اقتصادي در كشور است، گفت: صندوق هم وظيفه خود براي حمايت از بهبود و توسعه اين شاخص دارد و اميدواريم اين تفاهم نامه به توسعه بازار بورس كمك كند. 

 

تصاویر

  •  راهكارهاي سرمايه‌گذاري در بازارهاي مالي و پولي را بررسي مي‌كنيم

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: