شنبه 27 آبان 1396
آرشیو
چهارشنبه 14 تير 1391
نظرات 0   بازدیدها: 2608
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
تامین منابع مالی صنعت نفت یک پیام روشن است
دکتر محمدرضا فرزین در مراسم امضای تفاهم نامه با وزیر نفت:

تامین منابع مالی صنعت نفت یک پیام روشن است

انعقاد تفاهم نامه صندوق توسعه ملی و وزارت نفت و ارزش 14 میلیارد دلاری ان نشان می دهد کشور منابع ارزی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در صنعت نفت را حتی در نخستین روزهای تحریم رسمی نفت از سوی کشورهای اروپایی دارد.
 
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت : انعقاد تفاهم نامه صندوق توسعه ملی و وزارت نفت و ارزش 14 میلیارد دلاری ان نشان می دهد کشور منابع ارزی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در صنعت نفت را حتی در نخستین روزهای تحریم رسمی نفت از سوی کشورهای اروپایی دارد.
محمد رضا فرزین در مراسم امضای تفاهم نامه صندوق توسعه ملی و وزارت نفت افزود: دو و نیم میلیارد دلار از این منابع در زمینه طرح های پتروشیمی و توسعه و تکمیل واحدهای نیمه کاره اختصاص خواهد یافت و یک و نیم میلیارد دلار هم به منظور اجرای طرح های توسعه ای و تکمیلی و نیز پالایشگاهی در نظر گرفته خواهد شد تا افزایش ارزش افزوده صنعت نفت و گاز تحقق یابد.
وی گفت: این چهار میلیارد دلار در صنایع پایین دستی نفت و گاز ( فراوری و تولید محصولات نهایی ) به علت این که مزیت های اقتصادی قطعی دارد ، اختصاص یافته است تا ارزش افزوده تولیدات نفت و گاز هرچه بیشتر افزایش یابد.
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی افزود: همچنین 5 میلیارد دلار برای توسعه فازهای 20 تا 25 پارس جنوبی در نظر گرفته شده است و 5 میلیارد دلار هم برای صنایع بالادستی نفت اختصاص پیدا خواهد کرد و امیدواریم این حمایت های مالی به تحول قابل توجه در صنعت نفت کشور منجر شود.
فرزین اظهار داشت: براساس این تفاهم نامه تا پایان امسال رقم موضوع این تفاهم نامه پرداخت خواهد شد و وزارت نفت پروژه های خود را به نمایندگی از شرکت های خصوصی فعال در صنعت نفت و گاز کشور و با رویکرد شرکت های غیردولتی پرداخت خواهد شد.
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: براساس مقررات صندوق توسعه ملی در این اعتبارات شش ماه تنفس برای دریافت کنندگان اعتبار در نظر گرفته است و پس از دوره سه ساله اجرای پروژه باید در مدت هشت سال دوره بهره برداری به طور کامل بازپرداخت شود.

 

تصاویر

  • تامین منابع مالی صنعت نفت یک پیام روشن است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: