• En
  • چهارشنبه 26 خرداد 1400

سید صفدر حسینی:

10 میلیارد دلار برای مهار آب های مرزی اختصاص می یابد

10 میلیارد دلار برای مهار آب های مرزی اختصاص می یابد
رییس صندوق توسعه ملی کشور گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب،10 میلیارد دلار برای مهار آب های مرزی و توسعه کشاورزی این مناطق از محل صندوق توسعه ملی اختصاص پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی به نقل از ایرنا، صفدر حسینی شامگاه دوشنبه 4 خردادماه  در شورای اداری استان کردستان در سنندج با حضور معاون اول رییس جمهوری، افزود: مهار این آب ها و اختصاص آن به کشاورزی ظرف چهار سال صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: 10 درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی هر ساله در حوزه های صنعت، معدن و کشاورزی تبدیل به ریال می شود.

او با اشاره به اینکه تصمیم گرفته شده است 10 استان کشور در تخصیص اعتبار مجزا شوند، گفت: میزان اعتبارات و سود دریافتی تسهیلات به این 10 استان متفاوت است و با نگاه ویژه ای خواهد بود.

حسینی، کردستان را یکی از این استان ها بیان کرد و ادامه داد: در این استان ها نرخ سود در حوزه کشاورزی 10 درصد و در حوزه صنعت، معدن و گردشگری 12 درصد است.

او افزود: در رابطه با استان کردستان 105 طرح به صندوق توسعه ملی ارائه شد که مورد پذیرش قرار گرفت.

رییس صندوق توسعه ملی کشور با بیان اینکه در زمینه اعتبارات ارزی محدودیتی برای این 10 استان نداریم، اظهار کرد: صندوق تا 95 درصد می تواند در این بخش مشارکت کند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه اعتبارات صندوق کم شده است اما استان کردستان می تواند برای 100 طرح دیگر نیز اعتبار بگیرد.

او با اشاره به اینکه باید مردم محور بخش خصوصی باشند، گفت: برای شرکت های دانش بنیان نیز یک قرارداد مجزا بسته ایم و این شرکت ها در کردستان تسهیلاتی با سود 10 تا 12 درصد دریافت می کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.