چهارشنبه¡ 8 بهمن 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394
نظرات 0   بازدیدها: 3169
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
استفاده صندوق توسعه ملی از تجارب مدیریتی صندوق ثروت ملی نروژ
در دیدار رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با سفیر نروژ مطرح شد؛

استفاده صندوق توسعه ملی از تجارب مدیریتی صندوق ثروت ملی نروژ

در دیدار رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی و سفیر نروژ در ایران، بر نقش توسعه ای و بین نسلی و حمایت صندوق از بخش خصوصی و سرمایه گذاری مولد و نیز ضرورت بهره مندی از تجربیات صندوق ثروت نروژ تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، سید صفدر حسینی تصریح کرد: سازوکارهای رو به تکامل صندوق توسعه ملی به گونه ای است که این صندوق به عنوان یک نهاد مهم اقتصادی بتواند اهداف خود را پیگیری کند و از هرگونه آسیب در امان باشد.

وی با اشاره به سفر هیأتی از صندوق توسعه ملی به نروژ در ماه آینده ابراز تمایل کرد که در دیدار با مقامات صندوق ثروت ملی نروژ این هیات بتواند از تجارب مدیریتی این صندوق نفتی استفاده کند.

حسینی ضمن برشمردن زمینه های همکاری صندوق توسعه ملی ایران با سایر صندوق های ثروت ملی اظهار داشت: صندوق توسعه ملی ایران، توانایی جلب و جذب منابع سایر صندوق های ثروت ملی و هدایت این منابع در پروژه های ایران را دارد.

وزیر اسبق امور اقتصاد و دارایی خطاب به سفیر نروژ وی را علاقه مند به فرهنگ، تاریخ و گردشگری دانست و با اشاره به سوابق حضور خانم نورهیم در لبنان و ایران و آشنایی او با فرهنگ و اعتقادات ما خواستار ایفای نقشی فعال در جهت افزایش فهم مشترک فرهنگی غرب با ایران و تقویت همکاری های مشترک ایران و کشورش شد.

سفیر نروژ نیز در این دیدار با تاکید بر نقش مهم ایران در اقتصاد بین الملل، از برقراری ارتباط بین صندوق توسعه ملی و صندوق نروژ استقبال کرد.

وی اعلام کرد که نهایت تلاش خود را در تقویت روابط دو کشور انجام خواهد داد.

خانم نورهیم با اشاره به جدیت تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، نسبت به حصول نتیجه در مذاکرات هسته ای ابراز خوش بینی کرد و افزود: شکست مذاکرات عملا زیانبار خواهد بود.

تصاویر

  • استفاده صندوق توسعه ملی از تجارب مدیریتی صندوق ثروت ملی نروژ

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت