دوشنبه¡ 11 اسفند 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 06 بهمن 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3530
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
پرداخت 340 میلیون دلار وام به طرح توسعه بندر شهید رجایی
در سفر معاون اول رئیس جمهور به قشم مطرح شد؛

پرداخت 340 میلیون دلار وام به طرح توسعه بندر شهید رجایی

معاون اول رئیس جمهور در آیین عملیات اجرایی فاز 3 بندر شهید رجایی گفت: تاکنون برای بندر شهید رجایی 340 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی وام پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، معاون اول رئیس جمهور ظهر دوشنبه به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرستان قشم به همراه هیاتی وارد این جزیره شد. دکتر سید صفدر حسینی رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی در این سفر معاون اول رییس جمهوری را همراهی می کند.
اسحاق جهانگیری (دوشنبه 6 بهمن ماه) در آیین عملیات اجرایی بخش نخست فاز 3 طرح توسعه بندر شهید رجایی یکی از پیش نیازهای اصلی توسعه را توسعه سواحل دانست و افزود: سواحل ایران چه خلیج فارس و چه دریای عمان نعمت های بزرگی است؛ مخصوصا سواحل دریای عمان که فراموش شده و غفلتی جدی در ارتباط با این سواحل اتفاق افتاده بود.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر توسعه سواحل مکران و همچنین توجه ویژه رییس جمهوری به سواحل جنوب افزود: خوشبختانه بخش خصوصی هم حضور خوبی در بنادر دارد و تا کنون برای بندر شهید رجایی 340 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی وام پرداخت شده است.
معاون اول رییس جمهوری همچنین در بازدید از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و در جمع مدیران این پالایشگاه، از آن به عنوان مهمترین کارهای در دست اقدام دولت نام برد و با قدردانی از تلاش دست اندرکاران ساخت این پروژه قول داد که مسایل و مشکلات مالی این واحد بزرگ صنعتی در کوتاه ترین زمان ممکن رفع شود.
وزیر نفت هم که در این بازدید معاون اول رئیس جمهور را همراهی می کرد، گفت: اختصاص 650 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس می تواند همه مشکلات اجرایی آن را برطرف کند.


تصاویر

  • پرداخت 340 میلیون دلار وام به طرح توسعه بندر شهید رجایی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت