دوشنبه¡ 11 اسفند 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
شنبه 04 بهمن 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3439
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
افزایش 10 میلیاردی ذخایر صندوق توسعه با وجود کاهش بهای نفت
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی خبر داد؛

افزایش 10 میلیاردی ذخایر صندوق توسعه با وجود کاهش بهای نفت

رئیس صندوق توسعه ملی با اشاره به کاهش بهای نفت، گفت: با وجود کاهش درآمدهای نفتی، 10 میلیارد دلار به ذخایر این صندوق اضافه شده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، سید صفدر حسینی (چهارشنبه 1 بهمن ماه) در جلسه شورای اداری استان گیلان، با بیان اینکه درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز و فرآورده های نفتی به صندوق توسعه ملی ایران واریز می شود، اظهار کرد: کار اصلی صندوق تبدیل این منابع به منابع مولد و ماندگار با هدف تقویت بخش خصوصی در راستای توسعه کشور است.

در گزارش ایسنا آمده است؛ رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با تاکید بر حفظ سهم نسل های آینده از منابع موجود، افزود: حفظ این منابع موجب می شود تا صندوق توسعه ملی بتواند به عنوان موتور محرک بخش خصوصی و تامین کننده منابع مالی بخش خصوصی حرکت کند.
حسینی با اشاره به کاهش بهای نفت، ادامه داد: با وجود کاهش درآمدهای نفتی، 10 میلیارد دلار به ذخایر این صندوق اضافه شده است، زیرا منابع افزایش درآمد صندوق ملی توسعه وجود دارد.
رئیس صندوق توسعه ملی با بیان اینکه تنها 20 درصد منابع صندوق جهت بهره مندی بخش محیط زیست، منابع طبیعی و کشاورزی به ریال تبدیل می شود، خاطرنشان کرد: در سال جاری 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 15 درصد به این بخش ها پرداخت شده است.
وی نرخ سود تسهیلات در بخش‌های مذکور در بعضی از شهرستان‌ها را 11 درصد دانست و یادآور شد: امسال همچنین 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود 16 درصد برای بخش صنعت در نظر گرفته شده است، زیرا صنعت نقش اساسی در توسعه استان و کشور ایفا می کند؛ البته این منابع صندوق توسعه ملی تنها برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده است

تصاویر

  • افزایش 10 میلیاردی ذخایر صندوق توسعه با وجود کاهش بهای نفت

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت