دوشنبه¡ 13 مرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 03 شهریور 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3233
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
طرح برداشت 2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی تقدیم هیات رییسه می‌شود
نایب رییس کمیسیون عمران به ایسنا خبر داد،

طرح برداشت 2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی تقدیم هیات رییسه می‌شود

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس از تهیه طرح دو فوریتی برداشت دو میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای جبران کم‌آبی روستاهای کشور خبر داد و افزود: دلایل طراحان برای تهیه این طرح، تامین آب شرب و بهداشتی روستاییان است.

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به دلایل طراحان گفت: وضعیت روستاها به دلیل نابسامانی‌های اقتصادی سال‌های گذشته و خشکسالی‌های پی در پی در شرایط بسیار نامناسبی قرار دارد.

نماینده مردم نقده افزود: تعدد پراکندگی منابع تامین آب روستایی، خشکسالی‌های متوالی و عدم تخصیص اعتبارات برای تامین آب روستایی از جمله محورهایی است که در این طرح دو فوریتی به آن پرداخته‌ایم.

وی با اشاره به منابع پیش‌بینی شده در این طرح گفت: در طرح مذکور یک درصد از تنخواه‌گردان از محل منابع ستاد مدیریت بحران، 25 درصد از ناحیه فروش اموال و سهام دولتی، 15 درصد سود ناشی از 20 درصد منابع صندوق توسعه ملی که نزد بانک‌ها سپرده‌گذاری شده است و چاپ و فروش 5000 میلیارد ریال اوراق مشارکت پیش‌بینی شده است. این منابع به مجتمع‌های آبرسانی به شهرها و روستاها اختصاص خواهد یافت.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مغایرت این طرح با اصل 75 قانون اساسی، گفت: اداره قوانین مجلس این طرح را به دلیل بار مالی مغایر اصل 75 دانسته است اما با برنامه پنجم توسعه مغایریتی ندارد. در صورت تصویب دو فوریت این طرح، تامین بار مالی آن قابل اصلاح است.

وی در دستور قرار گرفتن طرح برداشت دو میلیار دلار از صندوق توسعه ملی و تامین کم‌آبی را در قالب تغییر دستور مجلس امکان‌پذیر دانست و افزود: این طرح را با درخواست تغییر دستوری که طی هفته جاری از مجلس خواهیم داشت، در دستور کار قرار می‌دهیم.

تصاویر

  • طرح برداشت 2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی تقدیم هیات رییسه می‌شود

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت