چهارشنبه 01 آذر 1396
آرشیو
چهارشنبه 28 خرداد 1393
نظرات 0   بازدیدها: 1332
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
تثبیت جایگاه نهادی و قانونی صندوق الزامی است
نشست تخصصی صندوق توسعه ملی در همایش سیاست های پولی

تثبیت جایگاه نهادی و قانونی صندوق الزامی است

   بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی در روزهای 25 و 26 خرداد 93 توسط پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد. در این همایش، نشست های تخصصی مختلفی با حضور مقام های پولی و بانکی کشور، استادان، پژوهشگران و کارشناسان ذیربط، برگزار شد. در یکی از نشست های همایش، به طور اختصاصی به موضوع "صندوق توسعه ملی" پرداخته شد.
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی،  دکتر سیدمهدی حسینی رئیس امور اقتصادی صندوق توسعه ملی در این نشست، در سخنانی با عنوان "نقش و جایگاه صندوق توسعه ملی در اقتصاد ایران" گفت: اقتصاددانان راه‌کارهای مختلفی را برای مقابله با پدیده نفرین منابع طبیعی از جمله استقلال بانک مرکزی، قاعده‌مندکردن برداشت های دولت در شرایط کسری بودجه و همچنین تشکیل صندوق ثروت ملی به عنوان یکی از مهم ترین اقدام ها ارائه کرده اند. وی با تشریح مبانی نظری و تجربی و پیشینه تشکیل و اهداف و مأموریت های سه گانه صندوق های ثروت ملی در جهان به ترکیب پرتفوی سرمایه گذاری صندوق های ثروت ملی در جهان اشاره و اعلام کرد: " دارایی این صندوق ها به حدود  6000 میلیارد دلار در سال گذشته میلادی رسیده است."
 بر پایه این گزارش،  دلایل و مبانی تشکیل صندوق توسعه ملی در جمهوری اسلامی ایران از دیگر موضوع های مورد بحث سخنران بود و عنوان شد که با توجه به تاکید سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، لازم است سهم صندوق از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز تا قطع وابستگی بودجه به نفت هر سال افزایش یابد.‌

تصاویر

  • تثبیت جایگاه نهادی و قانونی صندوق الزامی است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: