شنبه¡ 17 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 23 بهمن 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3880
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
ایمیدرو از تسهیلات صندوق توسعه ملی در بودجه 93 استفاده نمی‌کند
محمود دودانگه خبر داد

ایمیدرو از تسهیلات صندوق توسعه ملی در بودجه 93 استفاده نمی‌کند

معدن24: عضو هیئت عامل و معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی گفت: در بودجه 93 تسهیلاتی به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور به دلیل دولتی بودن تعلق نگرفته است.
به گزارش معدن24، مهندس محمود دودانگه با بیان این مطلب گفت: ظرفیت‌های خوبی در بودجه 93به تصویب مجلس رسیده که می‌تواند امکانات و منابع خوبی در اختیار معدن قرار دهد.
 
وی در ادامه افزود: این امکانات و تسهیلات باید در جهت پشتیبانی از سرمایه‌گذاری‌های جدید بنگاه‌ها و تعاونی‌های بخش خصوصی فعال در بخش معدن و صنایع معدنی که سهام دولتی کمتر از 20 درصد دارند، قرار گیرد.
 
معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی با اشاره به این مطلب که سازمان ایمیدرو کاملاً دولتی است، گفت: تسهیلات صندوق توسعه ملی به ایمیدرو تعلق نمی‌گیرد.
 
دودانگه در ادامه تصریح کرد: در بودجه 93، 10 درصد از منابع صندوق به صورت ریالی (با توجه به میزان فروش نفت در سال 93) و منابع ارزی صندوق بدون محدودیت و جهت پشتیبانی مالی از طرح‌های مالی معدن و صنایع معدنی به بنگاه‌های فعال در بخش خصوصی معدن و صنایع معدنی تعلق می‌گیرد.
 
وی افزود: در بودجه 93 سپرده‌گذاری ارزی در برخی از بانک‌ها با رقمی در حدود 3 میلیارد دلار دیده شده، که بتواند تامین مالی پروژه‌ها و طرح‌های بخش معدن و صنایع معدنی را انجام دهد.

تصاویر

  • ایمیدرو از تسهیلات صندوق توسعه ملی در بودجه 93 استفاده نمی‌کند

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت