شنبه¡ 17 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 23 بهمن 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3284
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
افتتاح طرح‌های تولیدی استان یزد که از منابع صندوق توسعه بهره‌مند شدند
همزمان با دهه فجر صورت گرفت

افتتاح طرح‌های تولیدی استان یزد که از منابع صندوق توسعه بهره‌مند شدند

ایرنا: طرح‌های بزرگ تولیدی و اقتصادی استان بزد که بعضاً با بهره‌گیری از منابع صندوق توسعه ملی به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند، همزمان با سی‌وپنجمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی در استان یزد افتتاح شدند.
به گزارش ایرنا، این طرح‌ها شامل خط تولید بردهای الکترونیک چند لایه، نخ فیلامنتی، بلوم و مقاطع فولاد آلیاژی و کاشی با حضور معاون برنامه‌ریزی و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان استان یزد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
 
برای راه‌اندازی شرکت جهان الکترونیک و طرح توسعه خط تولید بردهای الکترونیک چند لایه، افزون بر 40 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته و ظرفیت تولید 36 هزار متر مربع برد الکترونیکی در سال را دارد.
 
این طرح با 25 میلیارد ریال تسهیلات از بانک صنعت و معدن راه‌اندازی شد و موجب اشتغال 80 نفر از شهروندان یزدی را فراهم آورده است.
 
همچنین طرح توسعه‌ای تولید نخ فیلامنتی با سرمایه‌گذاری 215 هزار و 829 میلیون ریال و ظرفیت تولید بیش از 35 هزار تن نخ در سال افتتاح شد.
 
این طرح با دریافت 6 میلیون یورو تسهیلات ارزی از صندوق توسعه ملی موجب اشتغال 118 نفر شده است.
 
همچنین طرح توسعه پروژه کوثر فولاد آلیاژی ایران با ظرفیت تولید 500 هزار تن شمش بلوم و مقاطع فولاد آلیاژی در سال و اشتغال 338 نفر با سرمایه‌گذاری 2هزار و 225 میلیارد ریال انجام گرفت.
 
افتتاح و بهره‌برداری خط تولید کاشی کوروش میبد با ظرفیت تولید 40 هزار تن در سال و اشتغال 150 نفر با سرمایه‌گذاری 409 هزار 581 میلیون ریال دو پروژه دیگری بود که در این برنامه افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
 
همچنین شرکت تعاونی تولیدی روغن احمد اردکان با اعتبار 12 هزار و 34 میلیون ریال و ایجاد فرصت شغلی 4 نفر به عنوان اولین کارخانه روغن نباتی استان یزد با تولید انواع دانه‌های روغنی به بهره‌برداری رسید.

تصاویر

  • افتتاح طرح‌های تولیدی استان یزد که از منابع صندوق توسعه بهره‌مند شدند

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت