شنبه¡ 17 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 23 بهمن 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3756
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه به طرح 550 هزار هکتاری خوزستان
رئیس مؤسسه جهاد نصر خبر داد

اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه به طرح 550 هزار هکتاری خوزستان

کیهان: رئیس مؤسسه جهاد نصر از اختصاص 1.5 میلیارد دلار اعتبار به طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی خوزستان از محل صندوق توسعه ملی خبر داد.
به گزارش کیهان، یداله شمایلی در گردهمایی «تعاونی‌های تولید محدوده طرح 550 هزار هکتاری خوزستان» در اهواز اظهار داشت: در سال 92 تا کنون 62 هزار هکتار از طرح 550 هزار هکتاری احیای اراضی دشت‌های خوزستان اجرایی و 18 هزار هکتار دیگر تا پایان سال عملیاتی خواهد شد و با تزریق اعتبار 100 هزار هکتار دیگر که از تعهدات ما بود نیز اجرایی می‌شود.
 
وی یکی از دلایل طولانی شدن اجرای این طرح را عدم تامین منابع مالی عنوان کرد و افزود: با توجه به سفر اخیر هیئت دولت به خوزستان و مصوبه دولت برای تکمیل طرح 550 هزار هکتاری که موسوم به طرح رهبری است این طرح به یک مطالبه تبدیل شد؛ به همین دلیل دولت با اخذ مجوز از رهبر معظم انقلاب مبلغ فوق را به این طرح بزرگ اختصاص داد.
 
شمایلی با بیان اینکه امیدواریم با تزریق اعتبار شاهد سرعت گرفتن روند پیشرفت این طرح باشیم، گفت: برای سال 93 نیز اجرای 135 تا 150 هزار هکتار از اراضی را به مناقصه خواهیم گذاشت.
 
وی پیرامون محدودیت منابع آبی و مدیریت این موضوع در این طرح نیز یادآور شد: در همین راستا مناقصه برای زمین‌هایی برگزار می‌شود که تاسیسات آبیاری از جمله شبکه‌های یک و دو در آنها اجرا و یا در دست احداث باشد.

تصاویر

  • اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه به طرح 550 هزار هکتاری خوزستان

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت