شنبه¡ 17 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 23 بهمن 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3262
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
تسهیلات خوبی از منابع صندوق توسعه ملی به تعاونی‌های کشور تخصیص یافته است
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تسهیلات خوبی از منابع صندوق توسعه ملی به تعاونی‌های کشور تخصیص یافته است

ایرنا: معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تسهیلات خوبی از منابع صندوق توسعه ملی به تعاونی‌های کشور تخصیص یافته است، گفت: راه‌اندازی و توسعه تعاونی‌های بزرگی که در اقتصاد ملی نقش اساسی داشته باشند از سیاست‌های این وزارتخانه است.
به گزارش ایرنا، غلامحسین حسینی‌نیا در بیست‌وپنجمین جشنواره امتنان از کارگران، کارفرمایان و گروه‌های نمونه کار استان بوشهر افزود: برای تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد ملی، راه‌اندازی تعاونی‌های بزرگ سهامی عام، توسعه عمران شهرستانی و فراگیر ملی در کشور در دستور کار است.
 
وی اضافه کرد: هم اکنون این تعاونی‌ها کارشان را در کشور آغاز کرده‌اند و در بخش تعاونی‌های سهامی عام نخستین شرکت تعاونی بیمه در کشور راه‌اندازی شده و زمینه برای فعالیت کلان اقتصادی در کشور مهیا شده است.
 
حسینی‌نیا ادامه داد: همچنین تعاونی توسعه و عمران شهرستانی نیز با هدف ایجاد فضایی برای شرکت آحاد مردم در شهرستان‌های مختلف برای توسعه مناطق خود راه‌اندازی شده‌اند.
 
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: هم اینک ۱۹۶هزار تعاونی در کشور به ثبت رسیده که از این تعداد ۷۰ درصد آنها در بخش‌های مختلف اقتصادی فعال و در دست اجرا هستند.
 
حسینی‌نیا اظهار کرد: با توجه به اینکه تسهیلات خوبی از منابع صندوق توسعه ملی به تعاونی‌های کشور تخصیص یافته و آمار آن باید در پایان سال اعلام شود اما سرمایه اصلی بخش تعاون از تجمیع سرمایه‌های خرد مردم به دست می‌آید و برای اشتغال و تولید مولد به کار گرفته می‌شود.
 
وی گفت: اصل بحث اقتصاد تعاون همان اقتصاد مردمی است که شامل سرمایه‌های مردمی می‌شود و دولت در این زمینه نقش تسهیل‌گری دارد.
 
حسینی‌نیا با اشاره به نقش تعاون در توزیع سبد کالا اضافه کرد: هم اکنون ۸۰ درصد سبد کالای کشور در قالب تعاونی‌های کارکنان دولت، کارگری، فرهنگیان و تعاونی‌های زنجیره‌ای در دست توزیع است و تعاونی‌ها ۱۵ درصد بیش از نیاز کالا در اختیار دارند.
 
وی گفت: با همکاری سامانه بانک مرکزی و وزارت فناوری و ارتباطات به هر اندازه‌ای که تعاونی‌ها نیاز داشتند سامانه کارت‌خوان در اختیارشان قرار گرفت و با توجه به برداشتن سقف زمان از تراکم اولیه کاسته شده و مردم می‌توانند با آرامش سید کالای خود را دریافت کنند.
 
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در عرصه جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی نقش کارگران به عنوان مهمترین منابع نیروی انسانی بسیار مهم و اساسی است.

تصاویر

  • تسهیلات خوبی از منابع صندوق توسعه ملی به تعاونی‌های کشور تخصیص یافته است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت