شنبه¡ 17 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
یکشنبه 20 بهمن 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3545
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
ساز و کار اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان از محل صندوق توسعه ملی
نمایندگان مجلس تصویب کردند:

ساز و کار اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان از محل صندوق توسعه ملی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی یکشنبه 20 بهمن ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 93 کل کشور با الحاق تبصره 14 به این لایحه موافقت کرده و ساز و کار اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان از محل صندوق توسعه ملی را مشخص کردند.
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، بر اساس مصوبه جدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران عامل بانک‌های دولتی و غیردولتی موظفند حداکثر طی یک هفته پس از تاریخ درخواست تسهیلات، کلیه مدارک مورد نیاز را به ‌صورت کتبی به اطلاع متقاضی برسانند و پس از تحویل کلیه مدارک موظفند حداکثر طی دو ماه نسبت به بررسی توجیه فنی، اقتصادی و مالی طرح و اهلیت متقاضی اقدام و در صورت تأیید به صندوق توسعه ملی ارسال نمایند.
 
این مصوبه مقرر کرده است رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی نیز حداکثر ظرف 15 روز نسبت به اعلام‌نظر در رابطه با پرداخت تسهیلات در قالب قرارداد عاملیت با بانک ذی‌ربط اقدام کند و بانک عامل حداکثر طی یک ‌ماه نسبت به عقد قرارداد تسهیلات به متقاضی اقدام و ظرف دو هفته آن را پرداخت ‌کند.
 
بر اساس این مصوبه، دولت موظف شده است گزارش جدول موجودی و گردش وجوه صندوق توسعه ملی سال 1393 را همراه لایحه بودجه سال 1394 ارائه نماید.
 
هیأت عامل صندوق توسعه ملی نیز موظف است گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی را به صورت سه ‌ماهه در پایان هر فصل به کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.
 
منبع: پایگاه رسمی مجلس شورای اسلامی

تصاویر

  • ساز و کار اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان از محل صندوق توسعه ملی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت