يکشنبه 28 آبان 1396
آرشیو
سه شنبه 17 مرداد 1391
نظرات 0   بازدیدها: 1811
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر

امضاي تفاهم نامه همکاري صندوق توسعه ملي و سازمان گردشگري

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صندوق توسعه ملی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، بر اساس این تفاهم نامه که عصر امروز، فرزین رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی و موسوی رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آنرا امضا کردند، صندوق توسعه ملی با عاملیت چندین بانک به توسعه زیر ساخت های گردشگری و با مشارکت بخش خصوصی مبادرت می کند .
طبق این تفاهم نامه صندوق توسعه ملی امسال مبلغ 500 میلیون دلار اعتبار در اختیار بخش های خصوصی ، تعاونی و عمومی غیر دولتی معرفی شده از سازمان میراث فرهنگی قرار میدهد.
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد غیر نفتی و اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از بخش هایی که می تواند در این خصوص به اقتصاد کشور کمک کند و موجب ارز آوری برای کشور شود بخش گردشگری است که امضای این تفاهم نامه نیز توجه جدی دولت را به این مقوله نشان می دهد.
فرزین با اعلام آمادگی این صندوق برای تخصیص این تسهیلات به تمامی شرکت های بزرگ و کوچک گردشگری افزود : بررسی ها نشان می دهد توسعه گردشگری علاوه بر ارز اوری موجب اشتغالزایی ، کاهش فقر و رونق تولیدات داخلی می شود .
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم با اشاره به جایگاه مهم کشورمان در جاذبه های تاریخی و طبیعی در جهان گفت: جذب گردشگر و توسعه امکانات این بخش از ماموریت های مهم این سازمان است که همواره توجه همه بخش ها را می طلبد.
موسوی، گردشگری و صنایع دستی را از مهمترین صنایع درامدهای غیرنفتی دانست و افزود : سالانه یک میلیارد سفر گردشی در دنیا انجام می شود که سهم ایران از این بازار ناچیز است که باید برای ارتقای جایگاه کشور تلاش کرد.
وی با اشاره به پیش بینی 150 درصدی رشد گردشگری داخلی و خارجی درکشور با وجود مشکلات گفت : در بحث صنایع دستی ما توجه ویژه ای داشته ایم و در این بخش افزایش 300 درصدی را برنامه ریزی کرده ایم .
موسوی با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه گفت: در صورت همکاری بانک های عامل همه مبلغ قرارداد اخر امسال جذب می شود.
وی گردشگری را از شاخص های مهم توسعه برشمرد و گفت: طبق سند چشم انداز باید تا سال 1404 میزبان 20 میلیون گردشگر در کشور باشیم که تحقق این مهم نیازمند همکاری همه دستگاههای مربوط است .

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: