جمعه¡ 9 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
شنبه 20 مهر 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3315
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای تأمین کسری بودجه باید به شرط بازگشت آن باشد
عضو هیئت امنای صندوق توسعه ملی مطرح کرد:

استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای تأمین کسری بودجه باید به شرط بازگشت آن باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص پیشنهاد دولت مبنی بر کاهش 6 درصدی سهم واریزی به صندوق توسعه ملی برای تأمین منابع کسری بودجه گفت: برداشت 6 درصد از منابع صندوق توسعه ملی باید به شرط استقراض و بازگشت منابع برداشت شده از این صندوق باشد.
سید ناصر موسوی لارگانی به دستور تاسیس صندوق توسعه ملی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت: هدف از تاسیس صندوق این بود که در بخش تولید و زیر ساخت ها، توسعه داشته باشیم و از طرفی این سرمایه زاینده برای نسل های آینده مفید باشد و در این راستا باید منابعی که استفاده شده با اتخاذ سیاست مناسب به صندوق بازگردد.
وی تصریح کرد: اگردولت می خواهد از 6 درصد از منابع  صندوق استفاده کند باید در قبال برداشتن این مبلغ، اوراق قرضه بفروشد نه اینکه برداشت شود و دیگر برگشتی به صندوق نداشته باشد.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه عدم برگشت مبالغ استقراضی از صندوق، اقتصاد کشور را دچار مشکل می‌کند، افزود: با پیشنهاد انتشار اوراق قرضه به منظور استفاده از صندوق توسعه ملی علاوه بر حل مشکل کسری بودجه، صندوق از وظایفش فاصله نمی‌گیرد و به عاقبت صندوق ارزی دچار نمی شود.
وی با تاکید بر اینکه فروش اوراق مشارکت پیش بینی شده در بودجه راه دیگر تامین مالی کسری بودجه سال جاری است، بیان داشت: اگر با تسهیلات ویژه این اوراق را بفروشیم علاوه بر حل مشکل کسری بودجه، نقدینگی در دست مردم جمع آوری خواهد شد و اثر تورمی آن از بین می رود.
تنظیم: احسان غلام زاده

تصاویر

  • استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای تأمین کسری بودجه باید به شرط بازگشت آن باشد

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت