چهارشنبه¡ 14 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 16 مهر 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3328
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
وضعيت اقتصادي کشور نگران کننده است
دکتر سید صفدر حسيني در مراسم معارفه:

وضعيت اقتصادي کشور نگران کننده است

رئيس صندوق توسعه ملي با اشاره به تورم 40 درصدي کشور و رشد منفي اقتصاد گفت: علي رغم وفور درآمدهاي نفتي در دوره قبل شرايط اقتصادي کشور اصلا خوب نيست
به گزارش خبرنگار خبرگزاري موج، سيد صفدر حسيني رئيس جديد صندوق توسعه ملي در مراسم معارفه خود که با حضور نهاونديان رئيس دفتر رئيس جمهور برگزار شد، بر بازخواني و بازنگري در فلسفه تشکيل صندوق توسعه ملي تاکيد کرد و گفت: صندوق توسعه ملي با دليل اهميت و نقش ويژه در توسعه ملي کشور از ساختار سه قوه اي برخوردار است و از اين حيث بايد فلسفه وجودي آن مورد توجه قرار گيرد.
وي ضمن بيان اين نکته که علي رغم وفور درآمدهاي نفتي در دوره قبل اما شرايط اقتصادي کشور اصلا خوب نيست، گفت: متاسفانه رشد اقتصادي کشور منفي است ونرخ تورم رسمي کشور نيز به 40 درصد رسيده است.
وي ادامه داد: تورم 40 درصدي، نرخ سود منفي بانکي و نرخ ارز و نرخ بالاي بيکاري در جامعه، علائمي است که نشان مي دهد که وضعيت اقتصادي کشور نامناسب است.
رئيس جديد صندوق توسعه ملي تاکيد کرد: بايد به دولت کمک کرد تا مشکلات مرتفع شود و گام هاي مناسبي براي بهبود فضاي کسب و کار برداشته شود.
او همچنين ضمن اشاره به اينکه، صندوق توسعه ملي نقش مهمي در توسعه کشور دارد، گفت: براي عبور از اقتصاد دولتي به بخش خصوصي بايد صندوق توسعه ملي نقش وجودي خود را در عرصه پيدا کند.
حسيني بر قانونمداري در اداره صندوق توسعه ملي تاکيد کرد و ضمن اشاره به وجود هيات نظارت قوي متشکل از رئيس سازمان بازرسي، رئيس ديوان محاسبات، رئيس ديوان حسابرسي در صندوق توسعه ملي گفت: در هيچ دستگاهي به مانند صندوق توسعه ملي چنين هيات نظاري ديده نمي شود.
وي همچنين تخصيص منابع به صورت حرفه اي و تخصصي در صندوق توسعه ملي را مورد تاکيد قرار داد.
رئيس صندوق توسعه ملي در پايان ضمن تقدير از زحمات فرزين در اداره صندوق توسعه ملي طي اين مدت و اشاره به اين نکته که منابع و ثروت هاي صندوق توسعه ملي متعلق به نسل هاي آينده است، گفت: اگر تعامل و نفوذ دکتر فرزين در دولت نبود، هم اکنون اين صندوق را نداشتيم.

تصاویر

  • وضعيت اقتصادي کشور نگران کننده است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت