جمعه¡ 9 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 16 مهر 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3114
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
صندوق توسعه ملی باید در جهت صحیح و با مُرّ قانون اداره شود
رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی:

صندوق توسعه ملی باید در جهت صحیح و با مُرّ قانون اداره شود

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی تاکید کرد: باید تلاش کنیم صندوق در جهت صحیح خود و به صورت حرفه‌ای اداره شود و مرّ قانون را در این رابطه رعایت کنیم.
دکتر سید صفدر حسینی در مراسم معارفه خود که صبح امروز با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد، گفت: شاید علاج درد امروز و دیروز ما نکته‌ای بود که آقای نهاوندیان اعلام کردند و آن تقویت بخش خصوصی به عنوان موتور محرکه اقتصاد ایران است.

حسینی افزود: باید از آقای فرزین و قربانی تشکر کنم که ساختاری را برای صندوق توسعه تدارک دیدند، راه‌اندازی چنین نهادی کار سختی است و اکنون ما و هیئت عامل باید در جهت ارتقای بیشتر صندوق گام برداریم.

وی ساختار سه قوه صندوق توسعه ملی را ویژگی این نهاد ذکر کرد و افزود: بر خلاف سایر نهادها نمایندگان مجلس در صندوق توسعه ملی با حق رأی حضور دارند، بنابراین صندوق یک نهاد ملی است.

حسینی ادامه داد: شرایط اقتصادی ما شرایط خوبی نیست به دلیل درآمدهای نفتی و تحریم‌ها با رشد اقتصادی منفی 5 درصد، تورم 40 درصد و بیکاری روبه‌رو هستیم.

وی به 5 شاخص در اقتصاد کلان یعنی رشد اقتصادی، تورم، بیکاری، سود بانکی و نرخ ارز اشاره کرد و گفت: علائمی که وجود دارد نشان می‌دهد وضعیت ما وضعیت خوبی نیست و این نیازمند اهتمام تمام ارکان حکومت است تا به آقای روحانی کمک کنند و دست به دست هم بدهیم تا مشکلات حل شود.

حسینی گفت: خوشبختانه رئیس جمهور با گام‌هایی که برداشتند و امید ایجاد شده شرایط رو به بهبود است، صندوق توسعه ملی یک نقش ملی و توسعه‌گرا دارد و باید باور کنیم اقتصاد ایران با محوریت بخش‌خصوصی می‌تواند مشکلات خود را پشت سر بگذارد.

وی تأکید کرد: باید تلاش کنیم صندوق در جهت صحیح خود و به صورت حرفه‌ای اداره شود و مرّ قانون را در این رابطه رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه، در صندوق توسعه ملی هیئت نظارتی وجود دارد که در جاهای دیگر نیست،افزود: این برای آن است که از امانت نسل‌های آینده پاسداری شود لذا باید از فلسفه صندوق حمایت کنیم، هر چند دولت محترم نیازهایی دارد که باید آن را در چارچوب صندوق دنبال کنیم.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی تصریح کرد: تلاش ما باید به گونه‌ای باشد که بتوانیم نقش سازنده و مفیدی برای حل مشکلات اقتصادی داشته باشیم. بانک‌ها هم باید بکوشند به  گونه‌ای‌ نباشد که منابع خود را برای طرح‌های پربازده اختصاص داده و منابع صندوق را به هر طرحی اختصاص دهند.

حسینی از برگزاری نشستی با بانکها در آینده خبر داد و افزود: برخی موارد کشور مصالحی دارد که به صندوق هم مربوط می‌شود اما باید همکاری صندوق در چارچوب سازوکارهای آن باشد تا بتوانیم هم اصل شفافیت و هم رتبه آن را حفظ کنیم.

تصاویر

  • صندوق توسعه ملی باید در جهت صحیح و با مُرّ قانون اداره شود

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت