جمعه¡ 9 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 16 مهر 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3265
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
جلسه با بانک مرکزی طی روزهای آینده
دکتر حسینی اعلام کرد

جلسه با بانک مرکزی طی روزهای آینده

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی با بیان این‌که طی روزهای آینده با بانک مرکزی جلساتی را خواهیم داشت، تاکید کرد: بانک مرکزی نمی تواند بدون اجازه صندوق از منابع آن برداشت کند.
دکتر سید صفدر حسینی درباره برنامه‌های اصلی صندوق گفت: خط مشی صندوق را هیات امنا تعیین کرده و آن مساعدت و کمک به کارآفرینان و سرمایه گذارانی است که محدودیت‌هایی در تامین مالی دارند تا بتوانند با اجرای پروژه‌های پر بازده به رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک کنند.

وی با بیان این‌که صندوق توسعه تدبیر ملی است که از سوی نظام اتخاذ شده است خاطرنشان کرد: سعی صندوق بر این است که منابع حاصل از فروش نفت، گاز و فرآورده‌های نفتی که طبق قانون به آن واریز می‌شود را مدیریت و به سمت تحقق اهداف صندوق هدایت کند.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی درباره طولانی شدن روند اختصاص تسهیلات به پروژه‌ها اظهار کرد: با توجه به این که این تسهیلات ارزی است و از سوی بانک‌های عامل به پروژه‌ها اختصاص داده می‌شود تا حدودی طولانی شدن آن طبیعی است اما باید شرایط را بررسی کنیم تا اگر مشکلی وجود دارد رفع شود.

حسینی در پاسخ به این که آیا بانک مرکزی می تواند بدون اجازه از منابع صندوق توسعه برداشت کند، اظهار کرد:‌ خیر، بانک مرکزی بدون اجازه نمی تواند برداشت کند و باید در قالب سازوکارهای مربوط به صندوق توسعه این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: طی روزهای آینده جلساتی را با بانک مرکزی و بانک‌های عامل خواهیم داشت تا بتوانیم کار را در مسیری قرار دهیم که انتخاب طر‌ح‌ها سرعت بیشتری بگیرد و همچنین اطمینان بیشتری نسبت به بازگشت منابع داشته باشیم.

تصاویر

  • جلسه با بانک مرکزی طی روزهای آینده

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت