ﺳﻪشنبه¡ 24 تیر 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
یکشنبه 14 مهر 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3095
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
ایران میزبان سازمان بین‌المللی صندوق‌های  ثروت ملی در سال 2015 میلادی شد
دکتر مزرعتی خبر داد؛

ایران میزبان سازمان بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی در سال 2015 میلادی شد

دکتر محمد مزرعتی، معاون سرمایه‌گذاری خارجی و امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی از برگزاری پنجمین اجلاس سالیانه سازمان بین‌المللی صندوق ‌های ثروت ملی خبر داد و تصریح کرد: این نشست در تاریخ 10 و 11 مهرماه در اسلو – نروژ برگزار شد که صندوق توسعه ملی ایران در این نشست حضور داشت.
وی افزود: ایران یکی از امضاء کنندگان اصول سانتیاگو است که به همت گروه کاری بین‌الملل صندوق‌های ثروت ملی (FWG) زیر نظر صندوق بین‌المللی پول تهیه و به تصویب رسید.
دکتر مزرعتی گفت: تا کنون 5 جلسه سالیانه برگزار شده که در نهایت سازمان بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی (IFSWF) شکل گرفته است و  مطابق مصوبه اعضا، مقر این سازمان در لندن خواهد بود و دبیرخانه آن از واشنگتن با تمهیداتی از واشنگتن به لندن منتقل خواهد شد.
دکتر مزرعتی با بیان این موضوع که 24 صندوق ثروت ملی عضو این سازمان بین‌المللی هستند اظهار داشت: در اجلاس سالیانه اسلو تصمیمات بسیار مهمی در خصوص مباحث سازمانی و استراتژی ارتباطات و استراتژی مدیریت دارایی اتخاذ شد؛ که از جمله در مورد تعداد اعضای هیئت مدیره، نظر هیئت رئیسه مبنی بر 3 نفر بود که با پیشنهاد ایران این عدد به 5 نفر افزیش یافت.
وی در ادامه افزود: در حاشیه این اجلاس با نمایندگان صندوق بین‌المللی پول مذاکراتی در خصوص دریافت کمک‌های فنی برای صندوق توسعه ملی صورت پذیرفت و توافق اولیه برای دریافت این کمک‌ها حاصل شد.
معاون سرمایه‌گذاری خارجی و امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی تاکید کرد: اجلاس سالیانه بعدی این سازمان در کشور قطر برگزار خواهد شد و با درخواست ایران برای میزبانی این اجلاس مهم در ایران در سال 2015 موافقت به عمل آمد.

تصاویر

  • ایران میزبان سازمان بین‌المللی صندوق‌های  ثروت ملی در سال 2015 میلادی شد

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت