جمعه¡ 9 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 15 مهر 1392
نظرات 0   بازدیدها: 2679
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
صندوق توسعه ملي براي عبور از اقتصاد دولتي ايجاد شده است
دکتر سید صفدر حسيني؛

صندوق توسعه ملي براي عبور از اقتصاد دولتي ايجاد شده است

رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي گفت: اين صندوق با تدبير رهبري و اركان سه گانه نظام ،براي عبور از اقتصاد دولتي به اقتصاد خصوصي ايجاد شده است.

دکتر سيدصفدر حسيني در مراسم معارفه خود بعنوان رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي، اظهار داشت: صندوق توسعه ملي نقش توسعه گرا و نقش حمايتي از بخش خصوصي دارد و اقتصاد ايران با محوريت بخش خصوصي مي‌تواند مشكلات فعلي را حل كند.
وي در اين مراسم كه با حضور «محمد نهاونديان» رييس دفتر رييس جمهوري و «محمدرضا فرزين» رييس سابق هيات عامل صندوق توسعه ملي برگزار شد، افزود: برنامه اصلي من در صندوق قانون مداري است و بايد مر قانون را رعايت كنيم.
دکتر حسيني گفت: يكي از اهداف صندوق توسعه ملي، تقويت بخش خصوصي است و بايد بخش خصوصي را موتور حركت اقتصاد ملي تلقي كنيم و اهداف آن را اهداف نظام و حاكميت بدانيم .
وي ضمن قدرداني از زحمات دكتر فرزين و دكتر قرباني ، روساي سابق هيات عامل صندوق توسعه ملي گفت: بايد در راستاي ارتقاي بيشتر صندوق تلاش كنيم و فلسفه اين صندوق را براي خود باز خواني كنيم تا مسير را گم نكنيم .
وي با اشاره به جايگاه ملي صندوق توسعه ملي گفت: به دليل اهميت اين صندوق در توسعه ملي ، ساختار آن سه قوه اي است و از معدود نهادهايي است كه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در آن با حق راي حضور دارند.
رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي گفت: شرايط اقتصادي ما شرايط خوبي نيست و در شرايط تحريم هاي ظالمانه قرار داريم و رشد اقتصادي كشور به منفي پنج درصد و نرخ تورم به 40 درصد رسيده است و شاهد بيكاري بالا در كشور هستيم .
حسيني افزود: پنج متغير رشد اقتصادي، تورم، بيكاري، نرخ سود بانكي و نرخ ارز
در اقتصاد كلان داريم كه علايم حياتي اقتصاد را نشان مي دهد، و اين متغيرها نشان مي دهد كه وضعيت اقتصاد ايران خوب نيست.
به گفته وي گامهايي كه رييس جمهوري برداشته، فضاي مناسب كسب و كار را در سطح بين المللي و داخلي فراهم كرده است.
وي با تاكيد بر رعايت قانون و قانونمداري درتوزيع مناسب منابع صندوق توسعه ملي گفت : در ساختار صندوق ،هيات نظارت ديده شده است كه در نهادهاي ديگر نيست و در تركيب اين هيات مقامات بلندپايه نظارتي كشور مانند رييس سازمان حسابرسي و رييس ديوان محاسبات حضور دارند.
حسيني گفت: هر چند دولت بر اساس مصالح ممكن است به منابع صندوق نياز پيدا كند، اما بايد اين كمك ها در چارچوب فلسفه و وظايف و ماموريت هاي صندوق انجام شود.
وي با اشاره به حضور 2 نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در تركيب هيات عامل صندوق توسعه ملي، ابراز اميدواري كرد صندوق توسعه ملي مانند گذشته مورد حمايت مجلس شوراي اسلامي باشد.
وي در پايان افزود: آقاي دكتر فرزين بدليل قدرت نفوذ و تعاملي كه در دولت داشتند، توانستند صندوق توسعه ملي را با اين وضعيت تحويل ما بدهند و اميدواريم از مشاوره ايشان استفاده كنيم.

 

تصاویر

  • صندوق توسعه ملي براي عبور از اقتصاد دولتي ايجاد شده است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت