ﺳﻪشنبه¡ 24 تیر 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 01 مهر 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3066
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
صندوق توسعه ملی نقش بی‌بدیلی در توسعه اقتصاد کشور دارد
حجت الاسلام و المسلمین موسوی لارگانی:

صندوق توسعه ملی نقش بی‌بدیلی در توسعه اقتصاد کشور دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خواستار توجه ویژه بانک‌ها به صنعتگران و تولیدکنندگان برای رفع موانع تولید و کارآفرینی شد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدناصر موسوی لارگانی با تاکید بر ضرورت رفع موانع تولید، صنعت و اشتغال در کشور تصریح کرد: بانک‌ها باید به صنایع و واحدهای تولیدی که بعضا مشکل سرمایه در گردش دارند کمک کنند.

عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی اظهارداشت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری مباحث تولیدی و اقتصادی بوده است و ایشان سال گذشته را نیز سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی معرفی کردند که نشان می دهد دغدغه ایشان تولید ملی، صنعت و اشتغال است.

وی واردات کالاهای بی کیفیت به کشور را آفت تولید عنوان و خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی واردات به نفع تولید و اشتغال نیست؛ اگر بخواهیم این مشکل برطرف شود باید دست مافیایی که از واردات بی رویه و بی کیفیت سود می برد را کوتاه کنیم تا تولید در کشور رونق گیرد. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اظهار تاسف نسبت به پایین بودن ظرفیت تولید در کشور تاکید کرد: هم اکنون صنایع با 40 درصد ظرفیت کار می کنند این در حالی است که در گذشته شرکت های تولیدی و صنایع سه شیفت کار می کردند. 
موسوی لارگانی گفت: اگر بخواهیم تحریم ها را دور بزنیم و کشور روی پای خود بایستد باید موانع تولید برطرف شود که در این میان نقش بانکها بیش از پیش اهمیت دارد.

وی خواستار کاهش بورکراسی اداری در کشور شد و افزود: اگر فردی بخواهد مجوز تولید بگیرد باید 21 مرحله را طی کند و بعضا افراد در میانه راه از سرمایه گذاری در بخش تولید و صنعت منصرف می شوند و ترجیح می دهند پولشان را در بانک سرمایه گذاری کنند؛ لذا هرچقدر کاغذبازی را کم کنیم در جهت ارتقای تولید قدم برداشته ایم.

عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی به نقش بی بدیل صندوق توسعه ملی در توسعه اقتصاد کشور اشاره کرد و اظهار داشت: صندوق توسعه ملی با نظر و فرمان مقام معظم رهبری با هدف اینکه نسل های آینده از ذخایر آن بهره مند گردند تاسیس شد و تاکنون توانسته کمک های قابل توجهی به بخش تولید، صنعت و کشاورزی نماید.

تصاویر

  • صندوق توسعه ملی نقش بی‌بدیلی در توسعه اقتصاد کشور دارد

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت