شنبه 27 آبان 1396
آرشیو
دوشنبه 07 مرداد 1392
نظرات 0   بازدیدها: 2359
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
جزئیات تسهیلات صندوق توسعه ملی به طرحهای استان خراسان جنوبی
مدیر اعتبارات بانکی صندوق توسعه ملی:

جزئیات تسهیلات صندوق توسعه ملی به طرحهای استان خراسان جنوبی

غلامرضا زردشتی در جلسه بررسی طرح‌های تسهیلاتی و آشنایی با مقررات و ضوابط اعطای تسهیلات صندوق توسعه ملی در بیرجند اظهار داشت:
تاکنون 18 طرح تسهیلاتی مربوط به استان خراسان جنوبی از طریق بانک‌های عامل به صندوق توسعه ملی واصل شده است.
مدیر اعتبارات بانکی صندوق توسعه ملی با اشاره به طرح‌های ارسالی از سوی بانک صنعت و معدن، افزود: طرح تولید اکسید منیزیم  با یک‌میلیارد تومان، شرکت تروند زعفران قاین با 500 میلیون تومان، از جمله طرح‌هایی است که به صندوق توسعه ملی ارسال و مصوب گردیده است.
وی تصریح کرد: تسهیلات سرمایه در گردش شرکت دان و علوفه شرق به مبلغ یک‌میلیارد و 200 میلیون تومان توسط صندوق توسعه ملی تصویب و به حساب بانک عامل مربوطه واریز شده است.
مدیر اعتبارات بانکی صندوق توسعه ملی گفت: از محل بند 2-5 قانون بودجه سال 1391 مبلغ 177 میلیارد و 735 میلیون ریال به طرح های بخش صنعت و معدن در استان اختصاص داده شده است که تا کنون 37 میلیارد ریال جذب شده و حدود 140 میلیارد ریال باقی مانده است.
زردشتی اذعان داشت: از محل بند 1-5 قانون بودجه سال 1391 نیز به طرح ‌های ریالی  بخش آب و کشاورزی استان 640 میلیارد ریال اختصاص داده شده که از این مبلغ حدود 213 میلیارد ریال جذب شده و مبلغ  427 میلیارد ریال باقی مانده است که در صورت ارائه طرح‌های مربوط و تصویب  پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه به طور کلی 18 طرح از استان خراسان جنوبی به صندوق توسعه ملی واصل شده است، افزود: تاکنون تعداد هفت فقره تصویب و وجه آن واریز شده است و همچنین 11 فقره به بانک‌های عامل ذیربط جهت اصلاح نواقص اطلاعات و ارسال مجدد به صندوق عودت داده شده است.
زردشتی اضافه کرد: طرح تولید آجر سفال گوهر کیان قومنجان در سایت بهمن‌یاب معرفی شده است .
وی ادامه داد: به محض معرفی طرح از سوی بانک‌های عامل اگر مشکل خاصی از نظر فنی نداشته باشد، و به تصویب صندوق توسعه ملی برسد اعتبارات لازم پرداخت می‌شود.
مدیر اعتبارات بانکی صندوق توسعه ملی متذکر شد: طرح‌های ارسالی بانک‌های عامل به سایت بهمن‌یاب باید از طریق کارگروه مرکزی صنعت مستقر در وزارت صنعت و معدن و تجارت معرفی شوند .
زردشتی گفت: طرح اکسید منیزیم مواد نسوز در تاریخ 21 خردادماه به صندوق واصل شده است و سپس تصویب و به حساب بانک صنعت و معدن واریز شده است.
وی تصریح کرد: طبق قرارداد عاملیت منعقده با بانک های عامل وجه واریزی به حساب بانک های عامل بابت طرح های مصوب می باید حداکثر ظرف مدت یک ماه طبق ضوابط به متقاضیان پرداخت گردد.
مدیر اعتبارات بانکی صندوق توسعه ملی اظهار داشت اگر چه  طرح مواد شوینده شرکت تیز پاک خراسان وارد سایت بهمن‌یاب شده است ولی هنوز به صندوق توسعه ملی معرفی نشده است.
زردشتی با بیان اینکه درخواست شرکت سیمان قاین به این صندوق واصل شده لیکن  این شرکت به دلیل دارا بودن سهامدار دولتی مشمول استفاده از تسهیلات این صندوق نمی‌باشد.
وی ادامه داد: بیش از 20 درصد سهام شرکت سیمان قاین به طور مستقیم و غیر مستقیم متعلق به بخش دولتی است که پرداخت تسهیلات از منابع صندوق مغایر با اساس نامه  صندوق است.
مدیر اعتبارات بانکی صندوق توسعه ملی یادآور شد: طرح‌های ستاره کیان بیرجند، دان و علوفه شرق، مرغ مادر، تولیدی آرد سفید گلبرگ، تروند زعفران قاین و مواد نسوز و طرح مربوط به آقای مسعود نظر زاده  طرح‌های مصوب شده در صندوق توسعه ملی هستند.
زردشتی خاطر نشان کرد: طرح‌های آجر سفال گوهر کیان قومنجان ، زرشتکاران بیرجند، تعاونی بهدشت، تعاونی امام رضا(ع)، تعاونی زنان الزهرا(ص) به دلیل بعضی مشکلات فنی جهت اصلاح نواقص و ارسال مجدد به صندوق به بانک‌های عامل  برگشت داده شده است.

 

تصاویر

  • جزئیات تسهیلات صندوق توسعه ملی به طرحهای استان خراسان جنوبی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: