چهارشنبه¡ 14 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 16 اسفند 1390
نظرات 0   بازدیدها: 3502
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
افزایش 19.5 میلیارد دلاری سرمایه صندوق در سال آینده
رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی پیش بینی کرد:

افزایش 19.5 میلیارد دلاری سرمایه صندوق در سال آینده

 

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی با اظهار امیدواری نسبت به این که تا پایان سال سرمایه این صندوق به 30 میلیارد دلار برسد، پیش بینی کرد که در سال آینده 19.5 میلیارد دلار دیگر به سرمایه صندوق اضافه شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، رحیم قربانی در حاشیه امضای قرارداد عاملیت صندوق توسعه ملی و بانک اقتصاد نوین افزود: سال آینده 3 درصد  بیشتر از امسال از منابع حاصل از فروش نفت به حساب صندوق توسعه ملی واریز می شود.

او سرمایه صندوق تا یک ماه پیش را 28.7 میلیارد دلار اعلام و خاطرنشان کرد که تا کنون حدود 14 میلیاردو 170 میلیون دلار قرارداد بین صندوق توسعه ملی و بانک های عامل منعقد شده است.

وی افزود: البته بخشی از این قراردادها چه به صورت ارزی و چه ریالی عملیاتی شده است.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی همچنین درباره احتمال خرید اوراق مشارکت ارزی توسط این صندوق نیز گفت: مباحثی را در خصوص سرمایه‌گذاری در بازارهای بین‌المللی طبق اساسنامه دنبال می‌کنیم که ممکن است خرید اوراق بهادار و اوراق مشارکت هم بخشی از آن باشد. این موضوع نیازمند مجوز هیأت امنای صندوق است.

او ادامه داد: به هر حال این امکان در اساسنامه هست و ما آن را تعقیب می‌کنیم، ولی باید توجه داشت که این موضوع فقط به بازارهای پولی و مالی بین‌المللی محدود است.

قربانی با تاکید بر این که پروژه‌هایی که سرمایه‌گذارش دولت باشد نمی‌تواند متقاضی تسهیلات صندوق توسعه ملی باشد، گفت: صندوق فقط از پروژه‌هایی حمایت می‌کند که سهم دولت در آن کمتر از 20 درصد است.

وی درباره امکان برداشت وجوه قراردادهای منعقد شده تاکنون نیز گفت: تمام قراردادهای منعقده از نظر ما همین حالا قابل برداشت است و اگر رابطه بین بانک عامل و مشتری برقرار باشد، مشکلی برای برداشت وجوه وجود ندارد.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در پایان با اظهار امیدواری نسبت به انعقاد قرارداد با برخی بانکهای دیگر تا پایان سال جاری، گفت: هم اکنون بانک‌های ملی، پارسیان، سرمایه، ملت و پاسارگاد برای انعقاد قرارداد با صندوق اعلام آمادگی کرده اند.

 

تصاویر

  • افزایش 19.5 میلیارد دلاری سرمایه صندوق در سال آینده

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت