چهارشنبه¡ 14 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 08 اسفند 1390
نظرات 0   بازدیدها: 3281
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
 توجه ويژه اساسنامه صندوق توسعه ملي به بخش خصوصي
قرباني تاكيد كرد:

توجه ويژه اساسنامه صندوق توسعه ملي به بخش خصوصي


کد خبر: 39
تاریخ انتشار: 1390/12/08

رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي با تاكيد بر اين‌كه اساسنامه اين صندوق به طور ويژه به بخش خصوصي توجه كرده است گفت:‌ در دولت كنوني تا حد ممكن فضا براي فعاليت بخش خصوصي فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومي صندوق توسعه ملي، رحيم قرباني كه در جمع انجمن صادركنندگان خدمات فني و مهندسي حضور داشت، با تاكيد بر اين كه صندوق توسعه ملي يك صندوق بين نسلي و پشتوانه نظام است، افزود: در اساسنامه براي اين‌كه سهم بخش خصوصي توسط بخش‌هاي دولتي يا شبه دولتي مصرف نشود مشخص شده كه ساير بخش‌ها به جز بخش خصوصي نمي‌توانند بيش از 20 درصد منابع صندوق را استفاده كنند.

او ادامه داد: گفته شده كه حتي شركت‌هايي که بيش از 20 درصد از سهام آن‌ها دولتي است نمي‌توانند از منابع صندوق استفاده كنند و اين نشان مي‌دهد كه در اساسنامه بخش خصوصي بسيار اهميت دارد.

قرباني با تاكيد براين‌كه صادرات خدمات فني و مهندسي با وجود پيشرفت‌هاي متخصصان كشورمان الزامي است گفت: هم اكنون در بخش زهكشي و ساخت كانال‌هاي آبياري كشور ما پيشرفت قابل توجهي وجود داشته و مي‌توان اين خدمات را به كشورهاي نيازمند صادر كرد.

رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي در ادامه با تاكيد بر اين كه صندوق در حفاظت از مواد قانوني اساسنامه بسيار قرص و محكم است گفت: در اساسنامه سيستمي پيش بيني شده كه حتي اگر سرمایه‌گذار ایرانی ساکن خارج از کشور براي سرمايه‌گذاري در داخل كشور هم اعلام آمادگی كند ميتواند از تسهيلات صندوق استفاده كند.
وي ادامه داد: ‌همچنين پيش بيني شده كه اگر كسي در مناقصه بين المللي برنده شود مي‌تواند از تسهيلات صندوق استفاده كند.

تصاویر

  •  توجه ويژه اساسنامه صندوق توسعه ملي به بخش خصوصي

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت