دوشنبه¡ 11 اسفند 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
یکشنبه 17 دی 1391
نظرات 0   بازدیدها: 6158
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
انتصاب رئیس امور اقتصادی صندوق توسعه ملی

انتصاب رئیس امور اقتصادی صندوق توسعه ملی

دکتر محمدرضا فرزین، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی در حکمی دکتر سید مهدی حسینی را به عنوان «رئیس امور اقتصادی»صندوق توسعه ملی منصوب کرد.
فرزین در این حکم با اشاره به تعهد و تخصص و تجربیات ارزشمند حسینی ابراز امیدواری کرده است که با استعانت از درگاه قادر متعال و برنامه‌ریزی و مدیریت مؤثر در بهره‌گیری از اندوخته‌های علمی، تجربی و منابع مالی صندوق و همچنین تقویت تعاملات با نهادهای اقتصادی و برداشتن گام‌های اساسی در مسیر ایجاد ثروت‌های ماندگار، مولد و سرمایه‌های زاینده اقتصادی و حفظ سهم نسل‌های آینده از منابع نفت و گاز کشور، صندوق توسعه ملی بتواند نقش مؤثرتری در تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایفا کند.  
دکتر سیدمهدی حسینی، با 10 سال سابقه فعالیت در وزارت امور اقتصادی و دارایی، حوزه های تخصصی مختلفی نظیر ریاست گروه بودجه و هزینه، معاون امور اقتصادی استان تهران، مشاور معاونت نیروی انسانی و توسعه مدیریت، مدیرکل مرکز نوسازی و تحول اداری، مشاور معاونت امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی و همچنین مدیرکل دفتر مدلسازی و مدیریت اطلاعات اقتصادی را در کارنامه کاری خود داشته است.
حسینی سابقه عضویت در کارگروه ها و شوراهای مختلف برنامه ریزی و تصمیم سازی را در وزارت امور اقتصادی و دارایی داشته که می توان مواردی نظیر عضویت شورای تحول اداری، كميته ارتقاء سلامت نظام اداري و مقابله با فساد، دبیری جشنواره شهید رجایی، كميته برنامه‌ريزي نيروي انساني، کارگروه دولت الكترونيك و همچنین عضویت شورای پژوهشی را نام برد.
گفتنی است  ، سیدمهدی حسینی مدرک دکترای اقتصاد خود را در سال 1383 از دانشگاه تربیت مدرس باگرایش اصلی اقتصاد توسعه و گرایش فرعی نظریه های پیشرفته پولی اخذ نموده است. همچنین مدارک فوق لیسانس خود را در رشته علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد منطقه ای از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناسی خود را در رشته اقتصاد نظری از دانشگاه تهران اخذ نموده است.
اقدامات و تلاش های حسینی با اعطای تقدیرنامه هایی از طرف معاون رئیس جمهور، وزرای امور اقتصادی و دارایی و ... مورد تقدیر قرار گرفته است. همچنین به عنوان مدیر نمونه، موفق به اخذ لوح تقدیر در جشنواره شهید رجایی شده است.
وی همچنین مقالات علمی متعددی از جمله بررسی رابطه توسعه مالی و رشد اقتصادی در ایران، نقش توسعه نظام تأمین مالی و فضای کسب و کار در رشد اقتصادی، پیشرفت فناورانه عامل اصلی انتقال الگوی رشد اقتصادی، تصمیم سازی و برنامه ریزی اقتصادی از طریق استقرار راهکار هوش تجاری (BI)، تحلیل تأثیر مخارج دولت بر رشد اقتصادی در ایران و ... را در رزومه پژوهشی خود دارد.  
حسینی دارای بیش از 25 طرح مطالعاتی ملی و مقاله علمی می باشد. از جمله مهمترین فعالیت های علمی حسینی می توان به مواردی نظیر همکاری در طرح تدوین مبانی نظری برنامه پنجم توسعه، عضویت در گروه نویسندگان کتاب ربع قرن نشیب و فراز تحولات اقتصادی کشور، مجری طرح ارائه مختصات کلی مدل کلان سنجی اقتصاد ایران، مسئول تنظیم نخستین گزارش سالانه اقتصاد ایران در وزارت امور اقتصادی و دارایی، مسئول تدوین شاخص های اجرایی اصل (44) قانون اساسی و ... اشاره نمود.

تصاویر

  • انتصاب رئیس امور اقتصادی صندوق توسعه ملی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت