دوشنبه¡ 11 اسفند 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
شنبه 09 دی 1391
نظرات 0   بازدیدها: 4002
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
تامین مالی 3 میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی از محل منابع صندوق توسعه ملی
تزریق منابع مالی صندوق توسعه ملی ، چرخ های صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی را به تحرک بیشتر در آورده است

تامین مالی 3 میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی از محل منابع صندوق توسعه ملی

تامین منابع مالی صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی در شرایط تحریم از سوی صندوق توسعه ملی حاوی پیام روشن حمایت موثر از بخش خصوصی و فعالان عرصه  صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی  کشور است.
با عنایت به اهمیت تامین مالی پروژه های نفت ، گاز و پتروشیمی که اولویت اصلی صندوق است، صندوق توسعه ملی با امضای 2 تفاهمنامه با وزارت نفت به ارزش مجموع 16 میلیارد دلار به صورت تخصیص دو و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای طرح های پتروشیمی و توسعه و تکمیل واحدهای پتروشیمی ، یک و نیم  میلیارد دلار برای اجرای طرح های توسعه و تکمیلی مجتمع های پالایشگاهی و ... ، 7 میلیارد دلار برای توسعه فازهای میدان گازی پارس جنوبی و 5 میلیارد دلار برای صنایع بالا دستی نفت ، بیشترین حمایت را از صنعت نفت و گاز و پتروشیمی کشور و فعالان بخش خصوصی  این عرصه به عمل آورده است.
در راستای عملیاتی کردن تفاهم نامه های فوق تاکنون حدود 3 میلیارد دلار از منابع صندوق فقط برای طرحهای پتروشیمی اختصاص داده شده است که حدود 20 درصد مجموع مسدودی های ارزی (تسهیلات ارزی) صندوق را شامل می شود و مربوط به 11 فقره طرح های پتروشیمی ایلام ، سلمان فارسی ، اندیمشک ، داراب ، صدف عسلویه، گچساران ، جهرم ، فسا ، میاندوآب ، پتروکیمیا و  پتروشیمی فیروز آباد می باشد .
علاوه بر این تامین مالی 6 طرح دیگر پتروشیمی معرفی شده از سوی بانک های عامل نیز در دست بررسی می باشد .
با حمایت های صندوق توسعه ملی ، تامین مالی واحدهای پتروشیمی از سوی صندوق توسعه ملی طی 9 ماهه  امسال نسبت به  مدت مشابه سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.

تصاویر

  • تامین مالی 3 میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی از محل منابع صندوق توسعه ملی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت