شنبه¡ 28 فروردین 1400
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 11 فروردین 1400
نظرات 0   بازدیدها: 79
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
کمک های صندوق توسعه ملی جانی تازه به طرح فولاد مکران بخشید
مدیرعامل شرکت فولاد مکران:

کمک های صندوق توسعه ملی جانی تازه به طرح فولاد مکران بخشید

مدیرعامل شرکت فولاد مکران با اشاره به باز شدن ال. سی داخلی از محل صندوق توسعه ملی به میزان 112 میلیون یورو گفت: این میزان اعتبار جانی تازه به طرح فولاد مکران بخشید.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، عبدالرحیم کردی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به قرار گرفتن این سایت در کنار بندرچابهار گفت: مجتمع فولاد مکران به عنوان یک طرح بزرگ صنعتی در شرق کشور نقش مهمی در ایجاد توسعه و اشتغال سیستان و بلوچستان دارد.

 وی اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن این سایت در کنار بندرچابهار، مواد اولیه موردنیاز پروژه‌های مختلف را می‌توان از خارج، بویژه از کشور‌هایی همچون عمان یا از طریق راه آهن از داخل کشور تهیه کرد.

به گفته محمد پارسا، مدیرعامل شرکت فولاد مکران نیز، باز شدن ال. سی داخلی از محل صندوق توسعه ملی با 112 میلیون یورو جانی تازه به طرح فولاد مکران بخشیده و با انجام خرید‌های داخلی و خارجی مربوطه، در نیمه ی نخست سال 1401 راه‌اندازی کامل می‌شود.

حمیدرضا مومنی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور نیز طی ۲ روز، از طرح‌های عمرانی و اقتصادی منطقه آزاد چابهار دیدن و اقدامات انجام شده را نویدبخش آینده‌ای روشن و پُربار برای این دروازه ی طلایی کشور ارزیابی کرد.

وی به طرح تولید فولاد اسفنجی چابهار با تولید ۱.۸ دهم میلیون تن ظرفیت اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود ۱۲۱ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است و این پروژه هم حدود ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. این طرح می‌تواند برای توسعه منطقه آزاد چابهار اثرگذار باشد و با اجرای آن، زنجیره ی تولید منطقه تکمیل شود.

 

تصاویر

  • کمک های صندوق توسعه ملی جانی تازه به طرح فولاد مکران بخشید

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت