دوشنبه¡ 7 بهمن 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 03 دی 1398
نظرات 0   بازدیدها: 159
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
امضای تفاهم نامه تامین مالی طرح تولید کاغذ در استان خوزستان

امضای تفاهم نامه تامین مالی طرح تولید کاغذ در استان خوزستان

آیین امضای تفاهم نامه تامین مالی طرح تولید کاغذ در استان خوزستان با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و مدیران عامل بانک های سندیکای تامین مالی این پروژه، امروز در تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، محمد مخبر دزفولی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در این مراسم گفت: با تاسیس کارخانه کاغذ سبز خوزستان، ظرفیت تولید سالانه 240 هزار تن کاغذ در کشور ایجاد می‌شود که تقریبا 38 درصد نیاز کشور به کاغذ را تامین می‌کند. دزفولی گفت: بر اساس این قرارداد، با یک سرمایه گذاری 467 میلیون دلاری، سالانه 285 میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت که بطور تقریبی تا دو سال آینده، سرمایه گذاری فعلی بر می‌گردد.

 دکتر مرتضی شهیدزاده، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در این مراسم اظهار کرد: این پروژه طرحی استراتژیک است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند “برای کاغذ این مملکت فکری کنید”، با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بانک های ملی، سپه، صنعت معدن و پارسیان که ابزار اجرایی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، رایزنی هایی به انجام رسید و در چارچوب قانون و در کمترین زمان ممکن، اقدامات در این زمینه اجرا شد. وی افزود: از آنجایی که زمینه و شرایط اجرای این پروژه در استان خوزستان وجود داشت، این استان به عنوان محل اجرای طرح تولید کاغذ انتخاب شد.

شهیدزاده با بیان اینکه تولید کاغذ موجب رونق مطبوعات و رفع مشکلات کتاب‌های درسی دانش آموزان می شود گفت: در این طرح بدون نیاز به قطع درختان، از ضایعات نیشکر استفاده و آن را تبدیل به کالایی با ارزش افزوده بالا کرده که در توسعه فرهنگ کشور موثر است.

کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه صندوق توسعه ملی و بانک های پارسیان، سپه، ملی و صنعت و معدن در تامین مالی این پروژه‌ حضور دارند، ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌هایی که از مرداد ۹۸ بین بانک‌ها و صندوق توسعه ملی آغاز شد، امروز تفاهمنامه‌ای تامین مالی امضا شد.

محمدرضا حسین زاده، مدیرعامل بانک ملی نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه همه پروژه های زیرساختی کوچک و بزرگ کشور ردپایی از نظام بانکی را در خود دارد، گفت: اقتصاد کشور ما بانک محور است و تولید و اشتغال بدون حضور فعال نظام بانکی رونق نخواهد گرفت. 

همچنین محمد کاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت: بانک ها در خط مقدم نظام اقتصادی کشورمان هستند و دشمن حوزه اقتصادی کشور را هدف قرار داده و در طول سال های اخیر نیز حوادثی از جمله زلزله و سیل رخ داده که حضور سیستم بانکی نیز در کنار دولت پُررنگ تر شده و خوشبختاته همکاری شورای هماهنگی بانک های دولتی و کانون بانک های خصوصی موجب انسجام در سیستم بانکی شده است.

حسین مهری، مدیرعامل بانک صنعت و معدن نیز با بیان اقدامات توسعه ای بانک صنعت و معدن، با تاکید بر اجرای این طرح استراتژیک در جایگزینی از فاینانس، ازظرفیت های ایجاد شده توسط صندوق توسعه ملی و حمایت های ستاداجرایی فرمان امام (ره) و همچنین از مدیرعامل بانک پارسیان به منظور فراهم سازی این موافقت نامه قدردانی کرد.

تصاویر

  • امضای تفاهم نامه تامین مالی طرح تولید کاغذ در استان خوزستان

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت