چهارشنبه¡ 14 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 23 اسفند 1390
نظرات 0   بازدیدها: 2920
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
قائم مقام صندوق توسعه ملی:

تخصیص اعتبار به بازسازی و نوسازی صنایع موجود را در دستور كار داريمقائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: اولویت اول پرداخت تسهیلات به پتروشیمی اختصاص داده شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسینی در نشست هیات رئیسه اتاق بازرگانی و مدیران بانکهای مرتبط با صندوق توسعه ملی، گفت: از سهم 60 الی 70 میلیارد دلاری بخش خصوصی در صندوق توسعه ملی تنها 10 تا 15 میلیارد دلار توسط بانکها محقق شده است. وی در ادامه مطلب فوق افزود: با این وجود، 9 میلیارد دلار این میزان نیز معوق است و سختگیری صندوق به همین علت صورت می گیرد. حسینی اظهار كرد: کل سیستم بانکی کشور ظرف 10 سال برنامه سوم و چهارم، تنها 13 میلیارد دلار فعالیت ارزی انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه ما بر این باوریم اگر صندوق 10 کار خوب انجام دهد از جمله برنامه های فرآوری و ... که توسعه ی پایدار باشد بهتر از صدها اقدام کوچک است گفت: اولویت اول پرداخت تسهیلات به پتروشیمی اختصاص داده شده است.

قائم مقام صندوق توسعه ملی تخصیص اعتبار به بازسازی و نوسازی صنایع موجود (شامل بهینه سازی مصرف انرژی، بهبود تکنولوژیکی و دانش فنی و ..). را از جمله برنامه‌های دارای اولویت صندوق توسعه ملی برشمرد و گفت: در خصوص صادرات نیز به خریداران کالاهای ایرانی در همه جای دنیا ارز اختصاص می یابد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت