سه شنبه 06 تير 1396
جستجوی خبر
منابع صندوق توسعه ملی باید سرمایه گذاری خارجی شود
استادکرسی اقتصادکلان دانشگاه علامه طباطبایی
منابع صندوق توسعه ملی باید سرمایه گذاری خارجی شود
استادکرسی اقتصادکلان دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با توجه به ظرفیت جذب پایین سرمایه در کشور و نیز میل به مصرف بالا در جامعه، بهترین راه برای هضم کارآمد درآمدهای ارزی آزاد شده، هدایت صندوق توسعه ملی به سمت سرمایه گذاری خارجی منابع ارزی کشور است.
جلب سرمایه گذاری خارجی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی
معاون اقتصادی صندوق توسعه ملی ضمن بررسی و تحلیل شیوه های مواجهه با ارزهای آزاد شده در پی حصول توافق هسته ای بر پایه سازو کار صندوق توسعه ملی به امکان جلب سرمایه گذاری مستقیم خارجی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اشاره کرد.
منابع صندوق توسعه ملی باید در خارج از کشور سرمایه گذاری شود
دکتر هاشم پسران، اقتصاددان صاحب نام ایرانی که از او به عنوان نامزد دریافت جایزه نوبل اقتصاد سال گذشته یاد می شد، معتقد است، منابع بلوکه‌شده ایران در خارج که با رفع تحریم‌ها آزاد خواهد شد نباید مصرفی جز سرمایه‌گذاری داشته باشد و بر این اساس باید منابع...
تعاونی ها طرح هایی صادراتی و ارزآور به صندوق ارائه دهند
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی از نبود طرح‌های مناسب و جاندار از جانب تعاونی ها انتقاد کرد و گفت: تاکنون طرح های مناسب و قابل توجه از بخش تعاون ندیده‌ایم، یعنی طرح هایی که باید صادراتی و ارزآوری داشته باشد کمتر به صندوق ارائه شده است.
 استقلال مصارف صندوق توسعه‌ی ملی از تکالیف بودجه‌ای
با ابلاغ سیاست های کلی برنامه ششم توسعه صورت خواهد گرفت
استقلال مصارف صندوق توسعه‌ی ملی از تکالیف بودجه‌ای
با تدوین و اجرایی شدن برنامه ششم توسعه، بر اساس بند 10 این سیاست‌ها مصارف صندوق توسعه ملی از تکالیف بودجه ای و قوانین عادی مستقل خواهد شد.
اختلافات صندوق توسعه با سازمان امور مالیاتی حل شده است/ بازگشت ناچیز تسهیلات ارزی به صندوق
عضو هیأت عامل و معاون اقتصادی صندوق توسعه ملی با اشاره به اختلافات سازمان امور مالیاتی و صندوق بر سر پرداخت مالیات، گفت: اکنون مشکل پرداخت مالیات حل شده است.
نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی کاهش یافت
قائم مقام صندوق توسعه ملی از کاهش نرخ سود تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و کشاورزی در سال جاری خبر داد.
ایجاد شرایط لازم برای تبدیل ریال به ارز به منظور بازپرداخت تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است براساس درخواست بانک عامل طرف قرارداد با صندوق توسعه ملی، شرایط لازم برای تبدیل ریال به ارز برای خریداران بخش خصوصی برق را فراهم نماید.
10 میلیارد دلار برای مهار آب های مرزی اختصاص می یابد
رییس صندوق توسعه ملی کشور گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب،10 میلیارد دلار برای مهار آب های مرزی و توسعه کشاورزی این مناطق از محل صندوق توسعه ملی اختصاص پیدا می کند.
مصوبات آخرین نشست هیأت امنای صندوق توسعه ملی
در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد
مصوبات آخرین نشست هیأت امنای صندوق توسعه ملی
مصوبات هیأت امنای صندوق توسعه ملی و اصلاحیه‌های آن در مورد تعیین میزان کارمزد بانک‌ها در امر سپرده‌گذاری منابع صندوق نزد بانک‌ها ابلاغ شد.
صفحه 7 از 48اولین   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   آخرین